
Alūksnes novada jauniešus aicina piedalīties Signālvēlēšanu domnīcā 24. februārī pulksten 16.00, Alūksnes multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “ PaGALMS”. Signālvēlēšanas būs tiešsaistes vēlēšanas 16, 17 gadus veciem jauniešiem, tādēļ arī domnīcā acinati piedalīties jaunieši šajā vecumā.
Latvijā dalība vēlēšanās ir iespējama no 18 gadu vecuma, taču sabiedrībā notiekošā analīze, politiskā procesa izpratne, pilsoņu līdzdalības iespēju pārzināšana un izmantošana raksturo ikvienu demokrātiskas sabiedrības locekli.
Signālvēlēšanas tiek īstenotas 10 līdz 15 Latvijas pašvaldībās. Tiešsaistes balsošana notiks laikā no 2025. gada 19. maija līdz 31. maijam digitālajā platformā www.signalvelesanas.lv. Signālvēlēšanu rezultāti tiks paziņoti 7. jūnija plkst. 20.01, lai informētu sabiedrību par jauniešu izvēli un stiprinātu vēlēšanu nozīmi sabiedriskajā diskursā.
Aktivitāte tiek īstenota projekta “Signālvēlēšanas” ietvaros sadarbībā ar biedrībām “Eiropas Kustība Latvijā” un “Latvijas Jaunatnes padome”, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju. Projektu finansē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.
Eiropas Kustība Latvijā, Latvijas Jaunatnes padome (LJP), Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Pa GALMS
Reklāma