Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai Rīgas tornī var pārredzēt visu Latviju?

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (“Apvienotais saraksts”) bieži viesojies Alūksnē un atzīst, ka šī pilsēta ir ļoti skaista un viss novads ir vērsts uz attīstību. Tiesa, viņš arī atzīst to, ka nereti novadiem traucē pilnveidoties tieši policentrisks uzskats, no kura būtu jāatbrīvojas.
- Kādi ir jūsu darba pienākumi?
- Tas, ko redz sabiedrība, protams, ir Saeimas sēžu vadība, kas paredz man būt ļoti precīzam, skaidri uzturēt disciplīnu un nodrošināt klimatu Saeimas sēdēs, lai Saeima būtu funkcionāla un spētu pieņemt lēmumus un izpildīt Satversmē un Saeimas kārtības rullī noteiktos pienākumus. Tā ir redzamākā daļa, bet es, kā Saeimas priekšsēdētājs, veicu arī Saeimas kopējo vadību, un ļoti jaudīga ir ārlietu sadaļa, kura ir augstā prioritātē. Darba pirmajā mēnesī devos uzreiz trīs ārvalstu vizītēs - uz Lietuvu, Igauniju un Poliju. Izveidojām arī 3+1 formātu, kurā Baltijas valstis ir kopā ar Poliju, un šādu modeli nodibinājām 16. janvārī. Modelis paredz ciešu koordināciju gan drošības, gan civilajos jautājumos. Veidojam arī kopīgu pozīciju. Devos arī uz Ukrainu un svētdien uz Moldovu un Rumāniju. Moldovā pašlaik ir ļoti sarežģīta situācija. Mums jāsaprot, ka karš notiek ne tikai Ukrainā, bet tas ir izvērsts pret visiem Rietumiem.
Savas politiskās karjeras laikā pārsvarā esmu bijis ekonomiskajā sektorā, kas ir Zemkopības ministrija, Saeimas Tautsaimniecības komisija un tā tālāk. Taču šobrīd vairāk fokusējos uz nacionālās drošības jautājumiem. Tā ir sadaļa, par kuru ir visgrūtāk runāt, jo nedz dienas plāns, nedz komisijās teiktais netiek izpausts.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.