Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dimantu mozaīkas – vaļasprieks pacietīgajiem

Dimantu mozaīku veidošanai nav nepieciešamas īpašas zināšanas – jābūt vien precīzam, pacietīgam un gatavam ļauties procesam. Alūksnietei Jolantai Grigorjevai dimanta mozaīkas kļuvušas par hobiju, kas vainagojies ar personālizstādi Alūksnes novada bibliotēkā. Visu septembri bibliotēkā var apskatīt 35 šajā tehnikā veidotas gleznas un arī pamēģināt pašam kopējā gleznā ievietot vajadzīgo dimantu.
“Rokdarbi man ir bijuši tuvi jau kopš bērnības. Paldies vecmammai, jo tieši no viņas esmu mantojusi zināšanas. Vecmamma bija liela adītāja, adīja zeķes un cimdus. Vēl kā maza meitene skatījos, ko viņa dara, mēģināju arī pati darīt līdzi. Tā arī rokdarbi iepatikās. Kad skolā pirmajās klasēs pašai bija jāada zeķe, mēģināju to darīt bez vecmammas palīdzības. Kādas kļūdas tomēr gadījās, tādēļ bez padoma un palīdzības neiztikt. Zeķi noadīju,” atceras Jolanta. Lai arī apguvusi dažādas rokdarbu tehnikas, Jolantu vairāk saista nevis klasiskais, bet netradicionālais. “Esmu cilvēks, kurš pabeidz visu, ko iesācis. Ne bez grūtībām iemācījos šūt krustdūrienos. Mācījos tik ilgi, kamēr sanāca. Krustdūrienos ir tapuši ļoti daudzi darbi, ko iekļauju apsveikumu atklātnītēs un dāvinu līdzcilvēkiem,” stāsta Jolanta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.