Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jau mielojas ar pašu audzētiem gurķiem

Pirmie gurķi jau klāt! Trapenes pagasta piemājas saimniecībā “Lejzemnieki” jau var mieloties ar siltumnīcā izaugušajiem gurķīšiem, kuri ienācās tieši svētku brīvdienās. Te saimnieko Tatjana un Ainārs Poļaki. Ainārs, kamēr laukos vēl nav sasēta labība, kas paņems daudz saimnieka laika, gurķu audzēšanai uzbūvējis divas siltumnīcas, bet vēl trešā ir turpat, pāri ceļam, Tatjanas vecāku mājā Līzespastā. Visas ir apkurināmas, lai dārzeņi varētu ienākties jau laicīgi, pavasarī, tad, kad pēc zaļumiem esam noilgojušies visvairāk.

Prasmi audzēt dārzeņus siltumnīcā Trapenes pagasta piemājas saimniecības “Lejzemnieki” saimniece Tatjana Poļaka ieguvusi no saviem vecākiem. Daudzi garāmbraucēji senāk noteikti bija ievērojuši lielu stikla siltumnīcu pie mājas Līzespastā pašā šosejas malā, kur jau agrā pavasarī kūpēja skurstenis un visu diennakti dega apgaismojums. Tur auga Lahnovsku ģimenes lolotie gurķīši. Tatjanas vecāki savu aizraušanos nu nodevuši meitai. Saimniece labprāt dalās ar savām metodēm gurķu un tomātu audzēšanā – varbūt kādam noder.

Raža bez ūsām

Ziemas sezonā Tatjana cep kūkas, bet pavasarī šo nodarbi liek malā un pievēršas dārzam. Saimniece izvēlas tikai agro siltumnīcu gurķu sēklas. Pirmās viņa iesēj jau martā, vēlāk stādiņus izpiķē un tad stāda siltumnīcā, kur jau sagatavota atbilstoša augsne.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.