Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Barikādes bija cerību laiks

Šodien - 20. janvāris - 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Pirms 32 gadiem barikāžu nedēļā uz Rīgu devās arī mālupietis Alvis Bukans, lai Latvijai liktenīgajās janvāra dienās kopā ar citiem barikāžu dalībniekiem aizsargātu savu valsti. Šodien viņš būs pie barikāžu piemiņas ugunskura.

Pirms 32 gadiem barikāžu nedēļā uz Rīgu devās arī mālupietis Alvis Bukans. To dienu notikumi tagad jau kļuvuši par vēsturi, bet 20. janvārī - 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā viņš kopā ar citiem pagasta iedzīvotājiem, kuri tajās Latvijai liktenīgajās dienās bija galvaspilsētā ar vienotu domu - nosargāt mūsu valsts brīvību, tāpat kā citus gadus iedegs atmiņu ugunskuru pie Mālupes Saieta nama.

Tolaik viņš strādāja kolhozā “Igrīve” par iecirkņa mehāniķi. Dzīves pieredzi jau bija krājis dienestā padomju armijā, strādājot par traktoristu, vēlāk arī par šoferi un pāris sezonas – par kombainieri. “Manā pārziņā bija traktoru parks. Atbildība liela, reizēm trūka detaļu, tad meklējām dažādas bartera iespējas. Ne viss bija dabūjams, bet, ja gribēja, risinājumu varēja atrast. “Igrīve” bija spēcīgs kolhozs, bija kārtība un disciplīna, dzīve kūsāja, un tas notika, pateicoties priekšsēdētājam Ivaram Caunem,” saka A. Bukans.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.