Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apē top “Roby dizains”

“Būt drosmīgam, nebaidīties un mēģināt. Neskatīties uz citiem, nesalīdzināt, bet būt pašam,” iesaka apeniete Dana Poļaka, kura radījusi pati savu zīmolu “Roby design” (latviski “Roby dizains”). Dana gan modelē un šuj tērpus, gan gatavo interjera priekšmetus no ģipša. “Pats par sevi tas var nelikties nekas unikāls, taču katram meistaram ir savs rokraksts, kas atšķirt vienu no otra,” teic viņa.
Dana dzimusi un augusi Līzespastā, Trapenes pagastā, mācījusies Rīgas Celtniecības koledžā, iegūstot polihromā koka restauratora un arhitektūras tehniķa profesiju, tomēr apgūtajā nozarē šobrīd nestrādā. Tā vietā izvēlējās radīt pati ko savu. Zīmols “Roby dizains” tapis pirms trīs gadiem, un nosaukums izvēlēts, pateicoties Danas franču buldogam, kam dots vārds Robis. “Pēc studijām īsu laiku strādāju būvuzņēmumā kā restauratore. Apnika vienai pašai būt Rīgā, tādēļ pirms trīs gadiem izlēmu pārcelties uz dzīvi Apē pie līgavaiņa Kristapa. Pārcēlos nezinot, ko darīšu. Lai nebūtu jāgarlaikojas, Kristapa mamma Sana Raipale piedāvāja viņai palīdzēt šūšanas darbnīcā. Šūt skolā nebiju mācījusies, bet Sana man iemācīja pamatus, vēlāk iedrošināja sākt darīt pašai. Sākumā šuvu tikai sev, citiem atteicu, jo baidījos, tomēr Sana pārliecināja, ka man sanāk labi, strādāju rūpīgi un varu šūt arī klientiem,” stāsta Dana un atceras, ka pirmo kleitu kā iesācēja gribējusi šūt šiku. Tas gan tā nav noticis. “Tagad šuju patstāvīgi, arī ar ķibelēm mēģinu tikt galā pati. Vien reizēs, kad vajadzīgs padoms, vēršos pie pieredzējušas meistares. Sana tik nobrīnās, kā esmu tikusi galā. Reizēm mana radošā pieeja ļāvusi ko sašūt vienkāršāk,” teic Dana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.