Pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere laikrakstam skaidro, ka biedrību “Koordināta” pārstāv SIA “Rekta” īpašnieki, kuri kopš šā gada vasaras no pašvaldības Alūksnē jau nomā un apsaimnieko “zipline” jeb gaisa trošu nobraucienu un nākotnē iecerējuši veidot arī gaisa takas.
Būs augstā gaisa taka
Gaisa takas iecerēts veidot Tempļakalna parkā, piekājē, blakus 101 pakāpiena kāpnēm un piestātnei. Tās atradīsies parka daļā, kur aug koki. “Šādas gaisa takas Latvijā ir izbūvētas vairāk nekā desmit. Ir augstās un zemās takas. Alūksnē plānots veidot augsto gaisa taku. Takas teritorija nebūs slēgta, to varēs izmantot Tempļakalna parka apmeklētāji pastaigām tāpat kā līdz šim. Tā atradīsies teritorijā, ko pašvaldība atvēlējusi pastaigām, aktīvai atpūtai, jo līdzās jau ir “zipline”. Uzskatu, ka šī ir pozitīva un atbalstāma iecere. Tempļakalna parkā lielu teritoriju aizņem arheoloģisko pieminekļu zona, kur nedrīkst neko būvēt, ierīkot, un to arī ievērojam,” saka S. Adlere.
Viņa uzsver – pašlaik gaisa taku izbūve vēl ir tikai iecere, jāveic daudzi darbi, lai to īstenotu dabā. Biedrībai vēl jāizstrādā tehniskais projekts gaisa taku izveidei un jāsaskaņo pašvaldībā, tāpat arī tā iecerējusi piesaistīt Eiropas fondu finansējumu ieceres realizēšanai. Par iznomājamo teritoriju pašvaldība pēc tam sludinās nomas izsoli.
Vajag attīstīt arī citu
Skatot šo jautājumu augusta finanšu komitejas sēdē, deputāts Ainars Melders interesējās, no kurienes nodrošinās piekļuvi. S. Adlere uzsver – apkalpojošais centrs būs no “zipline” nobrauciena starta platformas, lai Tempļakalna parkā neveidotu jaunas tehniskās ēkas, kā arī piekļūt varēs, ejot pa 101 pakāpiena kāpnēm.
Deputāte Līga Langrate interesējās, kāds statuss šai teritorijai ir atbilstoši pilsētas plānojumam, saņemot atbildi, ka tur ir aktīvā pastaigu teritorija. “Vai Tempļakalna parka attīstība jākoncentrē tikai vienā vietā? Gaisa troses būs aktīvā sporta veids. Mums Alūksnē ir arī sporta bāze “Mežinieki”, citi parki – varbūt lietderīgāk ir jaunās gaisa takas ierīkot tur, tādējādi attīstot arī šīs pilsētas teritorijas,” rosināja L. Langrate.
Rosina neaizmirst vietējos
Viņa uzskata, ka vispirms jāizzina sabiedrības viedoklis un tad jāplāno jaunas aktivitātes. “Varbūt iebraucējiem Tempļakalna parks un tam piegulošā kapsētas teritorija ir vienaldzīga, bet vietējiem iedzīvotājiem vajadzētu pajautāt, kā viņi jūtas. Piemēram, šovasar bija nepatīkams gadījums ar tūristu attieksmi pret Alūksnes bēru tradīcijām, kas šeit tiek godātas – cilvēki pēc bēru ceremonijas pie kapsētas pulcējās lapenē, bet tūristi viņus fotografēja,” pauda L. Langrate. Viņa arī uzsvēra, ka pašvaldība daudzas teritorijas sakārtojusi, ieguldot finansējumu, tomēr kapsētas piebraucamā daļa joprojām ir nesakārtota. “Tā joprojām ir putekļaina, bedraina. Arī vietējo iedzīvotāju vajadzības nevajag aizmirst,” domā L. Langrate. Arī A. Melders rosina sakārtot ceļu infrastruktūru ap skatu torni, “zipline” un kapsētas teritorijā, vienu no otras atdalot.
Reklāma