SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” valdes priekšsēdētājs Rolands Puriņš atgādina, ka iedzīvotājiem bez iepriekšējas sazināšanās ar medicīnas darbiniekiem – nekur nav jādodas. “Pirmā darbība, ja ir saslimšanas pazīmes – jāsazvana ģimenes ārsts. Cilvēki aizmirst to, ka poliklīnikā nemaz nevar tā ierasties! Akūto stundu nav.”
Sejas aizsargmaska ir jāvelk
“Diemžēl daži indivīdi to nesaprot. Arī skatoties televizoru, kundze gados uzlikusi masku uz zoda un saka, ka vīruss viņai neinteresē. Bet jāatceras, ka maska jau nepasargā tikai viņu. Ja viņai neinteresē sava veselība, ir liela iespējamība, ka viņa ir nēsātāja. Ja es valkāju masku, es aizsargājos no tā, ka varu būt iespējami infekciozs,” uzsver Puriņš.
Dezinfekcija arī mājās
Lai neaiznestu infekciju mājās – jāpiedomā pie rokturu un kontaktvirsmu dezinficēšanas, darot to pēc iespējas biežāk, pasargājot mājiniekus no šīs saslimstības. “Pēc pieredzes saku, ja tiešām tiek veiktas atkārtotas dezinfekcijas, lietotas aizsargmaskas – saslimstība ir mazāka. To pierāda arī mūsu kolēģi, strādājot vienā ārstu praksē.
Vēl būtiska lieta – ja cilvēki nēsā maskas, tās aizsargā pretējo cilvēku ar ko ir saskarsme. Bet valkātājam airasoli paliek maskā, tie aug, attīstās, tāpēc, ja lieto vienreizlietojamo masku vajag to vismaz piepūst ar spirtu saturošu šķīdumu. Tāpat arī ar daudzkārt lietojamajām maskām un, protams, vakarā tās jāmazgā. Jāteic labi, ka mums lielākā daļa sabiedrības ir apzinīga,” atgādina R. Puriņš.
Attēlam ilustratīva nozīme / Loreta Jargane
Reklāma