14. septembrī Ministru kabineta sēdē atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu pārskatīt izglītības iestādēs organizētā “Covid-19” skrīninga veikšanas biežumu, turpmāk to īstenojot reizi 14 dienās. Skrīninga mērķis ir pēc iespējas agrāk atklāt inficēšanās gadījumus ar “Covid-19” izglītojamo un izglītības iestāžu darbinieku vidū, lai maksimāli agrīni uzsāktu pretepidēmijas pasākumus (inficēto izolēšanu, kontaktpersonu noteikšanu un izolēšanu) – tādējādi dodot iespēju novērst “Covid-19” izplatību visā izglītības iestādē un saglabājot iespēju skolai strādāt klātienē.
Cer, ka klātienē mācīsies ilgāk
“Piekrītu, ka testēšanas biežums ir jāpārskata, izvērtējot epidemioloģisko situāciju valstī un arī katrā konkrētā mācību iestādē, jo skolas, kuras nav saskārušās ar saslimšanas gadījumiem, varētu testus veikt retāk.
Tas ir pašsaprotami, jo testa nodošana aizņem zināmu laiku un ir bērni, kuriem šis process sagādā grūtības. Testa gaidīšanas laiks ir diezgan ilgs. Ja mēs pirmdien nododam testus, tad tikai otrdienas vēlā pēcpusdienā saņemam pēdējo testu rezultātus. Tas vecākos, bērnos un skolas kolektīvā rada dziļu emocionālo spriedzi, jo visi ir satraukti, kādi būs rezultāti. Esam konstatējuši, ka pēdējo rezultātu vidū ir tie pozitīvie gadījumi. Tiek kavēta arī viena mācību diena, jo uzskatām, ka skolā nevajadzētu ierasties, ja nav saņemts negatīvs testa rezultāts. Mūsu skolā pēdējo divu testēšanu laikā katrā reizē ir konstatēti divi saslimšanas gadījumi. Divās klasēs mācības šobrīd notiek attālināti. Arī vienā pirmsskolas grupā bija saslimšanas gadījums un šī grupa uz noteiktu laiku atrodas karantīnā.
Domāju, ka mums skolā testēšana būtu jāturpina, labākajā variantā – līdz tam, kamēr mums šo pozitīvo gadījumu nebūs. Ir saslimusi arī viena skolotāja, līdz ar to skolā ir grūti izkārtot stundas. Pastiprinot drošības pasākumus, arī nevēlamies, lai skolēni pēc stundām biežāk satiekas, jo mazos bērnus pieskatīt ir grūtāk. Tomēr ceram uz labu rezultātu, ka turpmāk šie saslimšanas gadījumi izpaliks.
Mācību gadu uzsākām ļoti pozitīvi un cerīgi, gan skolotāji, gan bērni vakcinējās, lai saņemtu sertifikātu. Lai arī ir atsevišķi saslimšanas gadījumi, ceram, ka mācību process klātienē būs ilgāks.”
Testēšanu uztver mierīgi
“Šonedēļ pirmo reizi skolēnu testēšanai tika izmantoti siekalu testi ar pūlinga metodi. Tas nozīmē, ka katram bērnam izdala vates kociņu, skolēns apmēram trīsdesmit sekundes mutē ar siekalām to samitrina un ieliek paraugu savākšanas traukā. Testē visu klasi kopumā, un testēšana noritēja veiksmīgi.
Testus mums parasti atved otrdienās, kurjers paziņo, cikos tas būs un trešdienās no pulksten 8.30 notiek testēšana. Testēšanai ir speciāls komplekts, kurā ir gumijas cimdi audzinātāja drošībai pret vīrusu. Klases audzinātājs izdala testus, pēc tam tos atnes uz medpunktu, kur medmāsa tos sagatavo nosūtīšanai uz laboratoriju. Skolēni testēšanu uztver ļoti mierīgi, pretestības līdz šim nav bijis. Ģimnāzijā šajā mācību gadā ir 261 skolēns, daudzi no skolas audzēkņiem jau ir vakcinēti. Šonedēļ testus nodeva 155 skolēni.
Rudens periodam ir raksturīgas elpceļu vīrusu saslimšanas, daudziem ir iesnas, arī klepus. Sakarā ar “Covid-19” noteikumi ir mainījušies, bet vecāki ir saprotoši un pretimnākoši, kad gadījumos, ja bērnam ir iesnas un klepus, viņš nevar atrasties skolā, jo līdz ar to var inficēt arī citus. Manuprāt, “kovids” ir cilvēkus nedaudz iebiedējis, tādēļ viņi sāk vairāk sekot līdzi savai veselībai.
Pagaidām mūsu skolā nav saslimšanas gadījumu ar “Covid-19”, taču nevaram pateikt, kā būs turpmāk. Ja saslimšanas līmenis paaugstināsies, iespējams, ka testēšana būs jāveic pat divreiz nedēļā. Taču varētu arī būt, ka testēšana notiks retāk – reizi divās nedēļās. Viss ir atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. Taču pagaidām mēs turamies labi.”
Reklāma