2020./2021. studiju gadā Vītolu fonda stipendijas saņem jaunieši no Alūksnes novada:
Deivids Miķelsons (Emīlijas Krūss piemiņas),
Amanda Grende (Ilonas Mažeikas piemiņas),
Kristiāna Šolina (Oskara un Irenes Dumpju),
Kristīne Migunova (Veras Diwisch piemiņas),
Krista Koliste (Jāņa Neiburga un Natālijas Riters – Neiburgas),
Una Koliste un Ernests Mednis (Andra un Daces Dārziņu),
Aleksandrs Graņicins (Jevgenija un Olgas (dzim.Rubenes) Petričeku piemiņas),
Solvita Jakovļeva (Sarmītes Andersones – Šveices jubilejas),
Kaiva Augstkalne (SEB),
Kristiāna Paula Šļivka (Draugu),
Kristaps Ludvigs un Ģirts Baldiņš (SIA “Kokpārstrāde 98”),
Anete Palma (Zvejnieku ģimenes),
Anna Aizpuriete, Liāna Šolka, Kristers Tihomirovs un Agnese Ābeltiņa (Gunāra Šterna piemiņas).
2020./2021. studiju gadā Vītolu fonda stipendijas saņem jaunieši no Apes novada:
Elīza Puriņa (Andra un Daces Dārziņu),
Miks Mikus Mamedovs (Andra Kļaviņa),
Loreta Korkunova (In Memoriam Gaida Rīsbergs),
Karīna Harkina (Gunāra Šterna piemiņas).
Solvita Jakovļeva, jauniete no Alūksnes:
“Vislielākais paldies Sarmītei Andersonei – Šveics un SIA “Euroskor” vadītājam Jānim Andersonam par to, ka izvēlējās mani kā stipendiāti. Es saņemu Sarmītes Andersones – Šveics jubilejas stipendiju, ko Andersonu ģimene dibināja par godu viņas jubilejai 9. janvārī. Studēju Rīgas Stradiņa Universitātē, rehabilitācijas fakultātē, studiju programmā “Ergoterapija”. Absolvēju Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju un 12. klasē, pirmajā semestrī, direktore Daina Dubre – Dobre mudināja ik vienu no mums, kurš atbilst vismaz vienam pieteikšanās kritērijam, pieteikties stipendijai. Pat tad, ja šķiet, ka nekas nesanāks, direktore teica, ka ir vērts mēģināt. Es izlēmu, ka vēlos pretendēt, jo zināju, ka man tas būs nozīmīgs atbalsts. Lai pietiktos stipendijai, galvenais kritērijs bija, ka vidējai atzīmei jābūt vismaz 7,5 balles. Zinu, ka sākotnēji no klases pieteikumus vēlējās iesniegt 16 cilvēki, bet beigās tik daudz gan neiesniedza. Pieteikumam bija jāpievieno CV, rekomendācijas vēstule no klases audzinātājas, direktores vai arī direktores vietniekiem. Savu rekomendāciju lūdzu rakstīt skolas direktorei. Potenciālajiem kandidātiem, kā ierasts, bija jādodas uz interviju Vītolu fondā, bet šogad sakarā ar pandēmiju šī intervija notika “Zoom” platformā.
Vītolu fonda stipendijas viennozīmīgi ir ļoti vērtīgas. Man kā studentei šī stipendija ļoti palīdz gan materiāli, gan emocionāli, jo tas liek apzināties, ka Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi, lai jaunieši varētu sasniegt savus dzīves mērķus. Katram 12. klases skolēnam ieteiktu apsvērt šo iespēju. Pie viņiem droši var doties pieredzes iegūšanā un strādāt kā brīvprātīgajam.”
Karīna Harkina, jauniete no Apes:
“Es ieguvu Gunāra Šterna piemiņas stipendiju, kas man ir liels atbalsts, studējot Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes Biznesa vadības studiju programmā. Par Vītolu fonda stipendiju zināju jau pirms vidusskolas, jo to bija ieguvusi mana draudzene. Izpildīju pieteikšanās anketu, nosūtīju CV, 12. klases liecības kopiju, klases audzinātājas rekomendāciju un savu fotogrāfiju. Tad atlika gaidīt ziņu. Kad saņēmu zvanu no fonda, man bija jādodas uz tikšanos – interviju. Pēc tam saņēmu ziņu, ka man piešķirta stipendija. Augustā devos uz Rīgu parakstīt līgumu un uzzināt vairāk par fondu, tā darbību.
Vītolu fonda stipendija ir liels atbalsts gan man, gan ģimenei. Šī stipendija ir vērtīga, jo visu savu laiku varu veltīt mācībām, nav jāuztraucas par to, ka papildus studijām jāmeklē darbs. Vītolu fonda stipendija nav tikai ikmēneša summa bankas kontā, tā ir iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, apmeklēt fonda rīkotos un piedāvātos pasākumus, satikties ar ziedotājiem. Stipendija, protams, rada atbildības sajūtu, jo divas reizes mācību gada laikā ir jānodod dati par savām sekmēm. Tā māca pateikt “paldies” un justies kā daļai no kaut kā liela, cēla un sirsnīga.”
Reklāma