Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts policija aicina vecākus pārrunāt drošības padomus ar savām atvasēm, lai varētu mierīgi un droši pavadīt skolas laiku! Tāpat ne tikai skolēniem ir jāpierod pie jaunā ikdienas ritma, bet arī pārējiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, autovadītājiem. Vēsta Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe.
Pēc neierasti ilgāka pārtraukuma pilsētās un skolās atgriežas bērni, tāpēc būtiski atcerēties par braukšanas ātruma ierobežojumiem mācību iestāžu tuvumā. Tāpat svarīgi būt uzmanīgiem pie gājēju pārejām, luksoforiem, pie sabiedriskā transporta pieturām, kā arī vietās, kur redzamību apgrūtina novietoti transportlīdzekļi vai citi šķēršļi, jo bērni var būt neuzmanīgi vai aizmirst par pareizu ielas šķērsošanu, piemēram, izejot aiz mašīnas vai sabiedriskā transporta un negaidīti skriet pāri ielai.
Lai netiktu apdraudēti apkārtējie satiksmes dalībnieki un galvenais, lai skolēns varētu sevi pasargāt, vecākiem ir jāmāca savām atvasēm drošība uz ceļa. Ir svarīgi, lai bērns pats izprot kādēļ ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, kā arī iemācīt bez vecāku palīdzības individuāli izstaigāt maršrutu no mājām līdz skolai vai interešu pulciņam. Tas palīdzēs bērnam neapjukt, ja gadās brīdis, kad jānokļūst vienam pašam mājas.
Tāpat svarīgi atgādināt par vietām, kur varētu veidoties bīstamas situācijas – šķērsot ielu tikai atļautās un labi pārredzamās vietās, neiziet uz brauktuves aiz šķēršļa, kas traucē autovadītājam bērnu pamanīt. Pārvietojoties pa ceļu, ir bīstami klausīties mūziku austiņās, tas novērš uzmanību notiekošajam uz ceļa. Bērniem, kuru ceļš uz mājām no skolas ved gar pļavām vai mežiem, ir jāatgādina, ka nedrīkst aiztikt un ēst nezināmas izcelsmes augus un sēnes.
Ja bērns dodas ar velosipēdu uz skolu vai treniņu, noteikti ir jāparūpējas par divriteņa drošību. To nedrīkst atstāt nepieskatītu – tas jāpieslēdz ar drošības slēdzeni. Garnadžus var interesēt ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu velosipēdi.
Būtiski iemācīt savām atvasēm operatīvo dienestu tālruņus, lai nepieciešamības gadījumā, kad pašam bērnam vai viņa draugiem draud briesmas, viņi zina, kam jāzvana – policijai 110 vai vienotajam glābšanas dienesta tālrunim 112.
Reklāma