Krāpniecisko zvanu skaits pēdējā ceturksnī palielinājies par aptuveni 45%, tostarp mobilo telefonu lietotāji visbiežāk krāpnieciskos zvanus saņem no Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.
Kompānijas pārstāvji skaidroja, ka krāpnieki iezvanās un gaida, kad atzvanīs, tādējādi izkrāpjot naudu no klientiem. Šo krāpniecības veidu sauc par vangiri (wangiri), un šos zvanus veic robots, kas īsā laikā spēj piezvanīt lielam skaitam numuru.
“Tele2” pārstāvji aicina iedzīvotājus šiem numuriem nekādā gadījumā neatzvanīt, ja neviens radinieks vai paziņa neatrodas šo reģionu valstīs. Kompānija īpaši aicina par krāpnieciskajiem zvaniem informēt vecākās paaudzes tuviniekus, kuriem risks ciest no krāpniekiem ir daudz lielāks.
“Šis ir krāpšanas veids, kas ir bijis, ir un būs populārs visā pasaulē, jo pret to īsti nevar cīnīties. Neatzvanīt uz nepazīstamiem ārzemju numuriem pašlaik ir vienīgais efektīvais cīņas veids ar šo krāpniecību, ko iesaka eksperti visā pasaulē. Mēs aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem, īpaši brīdināt savus vecākus, vecvecākus un citus vecāka gada gājuma cilvēkus neuzķerties uz šādiem zvaniem. Arī mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai un bloķējam šos numurus,” sacīja “Tele2” Klientu apkalpošanas departamenta direktore Marita Romanovska.
Kompānijā arī norādīja, ja rodas šaubas par zvanītāju, ir jānosūta īsziņu uz numuru, no kura zvanīts, pajautājot, kas zvana. Vēl ir iespējams numuru pārbaudīt internetā, jo parasti no šādas krāpniecības cieš daudzi cilvēki un par krāpnieku izmantotajiem telefonu numuriem jau var būt atrodama informācija internetā un sociālajos tīklos.
Ja ir aizdomas par šādiem krāpniecības mēģinājumiem, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties sazināties ar savu mobilo sakaru operatoru, lai varētu bloķēt izejošos zvanus uz krāpniecisko numuru diapazonu.
Jau vēstīts, ka “Tele2” pagājušajā gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.
Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige Aktiebolag”.
Reklāma