Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā aizritējis Erasmus+ projekta “Mēs par ilgtspējīgu dzīvesveidu’’ atskaites pasākums. Tā laikā notika tiešsaistes tikšanās ar Vācijas jauniešiem no Alūksnes sadraudzības pilsētas Vetīnas Burgģimnāzijas, kurā īstermiņa mobilitātē viesojās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēni. Atskaites pasākuma apmeklētājiem – vecākiem, viesiem, skolēniem un skolotājiem bija iespēja gūt ieskatu dažās no projekta laikā izstrādātajām prezentācijām, klausīties koncertprogrammu, ko Alūksnes jaunieši skolotājas Inas Perevertailo vadībā atskaņoja Burgģimnāzijas jubilejas koncertā Vetīnas Svētā Nikolaja baznīcā.
Būs vides vēstnieki
Projekta “Mēs par ilgtspējīgu dzīvesveidu” mērķis ir veicināt interesi, izpratni par videi draudzīgu paradumu nepieciešamību, attieksmi, atbildīgu rīcību, prasmi meklēt ilgtspējīgus risinājumus, pilnveidojot svešvalodu lietošanu. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas Erasmus+ projekta koordinatore Gunta Tuča informē, ka skolēnu grupas mobilitātes ietvaros skolēni Vetīnas Burgģimnāzijā diskusijās un prezentācijās noskaidroja, kādi atkritumu šķirošanas paradumi ir ģimenēs, skolā, sabiedrībā; kādi noteikumi jāievēro iedzīvotājiem, kādas ir problēmas un kā tās risina.
Skolēni apmeklēja arī vietas, kur realizē jaunās pieejas: Halles pārstrādājamo materiālu centru, Vācijas galveno vides aizsardzības iestādi – Vides Federālo biroju Desavā, Šlenheinas virszemes brūnogļu raktuves, Cvenkauas ezeru ar kūrortzonu, kas izveidoti vietā, kur pirms divdesmit gadiem bija brūnogļu raktuves, Vorlitceras parku. “Skolēni, kuri piedalījās skolēnu grupas mobilitātē, būs vides vēstnieki, iesaistīsies aktivitātēs, kurās skolēns māca skolēnu. Vetīnas Burgģimnāzijā gūto pieredzi ilgtspējīgas attīstības veicināšanai prezentē abās skolās, vietējai sabiedrībai. Apkopo skolēnu pieredzi: ko jaunu uzzinājuši, kādas prasmes apguvuši, kā to pielietos,” teic G.Tuča un uzsver, ka skolēnu grupas mobilitāte ir jauna iespēja ģimnāzijas skolēniem gūt pieredzi ilgtspējīgas attīstības risinājumiem Vācijā, prezentēt to skolēniem un sabiedrībai Latvijā, rosinot atbildīgi atbalstīt jaunās pieejas.
Labāks risinājums dabai
Projekta atskaites pasākumā sanākušajiem bija iespēja ne tikai klausīties skolēnu iespaidos, kā arī īpaši veidotā koncertprogrammā, bet arī vērot jauniešu veidotās prezentācijas, kurās uzsvars tika likts uz ilgtspējīgu dzīvesstilu. Piemēram, Annija Plīse prezentācijā pastāstīja par toksīniem dažādos sadzīves līdzekļos. “Diemžēl, bet toksiskāki līdzekļi ir lētāki, nekā eko līdzekļi un tos vairāk reklamē, taču ikviens var atrast alternatīvas gan mazgāšanas līdzekļiem, gan kosmētikas līdzekļiem un tā tālāk,” pauda Annija.
Rūdolfs Pakalns prezentācijā uzsvēra pārtikas atkritumu nozīmi un to, cik svarīgi ir apdomāt arī, kā mēs iepērkam savu pārtiku, lai nemestu ārā sabojājušos ēdienu. Savukārt Artūrs Gailišs prezentācijā uzsvēra, ka Led spuldzītes ir daudz labāks risinājums dabai, un mudināja visus izmantot tieši šīs spuldzītes.
Jaunieši atzina, ka koncertprogrammas atskaņošana Burgģimnāzijas jubilejas koncertā baznīcā Vācijā raisīja bezgala saviļņojošas sajūtas. Pats interesantākais bijusi arī pašu vāciešu attieksme pret kļūdām. “Ja pēkšņi koncertā kāds kļūdās, vācieši nesatraucas, bet publiski atzīst, ka ir kļūdījušies, pasmejas par to visi kopā un turpina uzstāties. Latvijā attieksme ir nopietnāka, taču uzskatu, ka mēs daudz ko varam mācīties no mūsu draugiem Vācijā,” pauž projekta dalībniece Annija Strupkāja.
Pasākums notika projekta “Mēs par ilgtspējīgu dzīvesveidu” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.
Reklāma