Alūksnes novada muzejs novembra svētku laikā piedāvā izbraukuma nodarbību – lekciju “Latvijas Neatkarības karš impēriju sabrukuma pēdējā cēlienā”. Lekcijās Alūksnes vidusskolā pie 8. klašu skolēniem pieslēdzās arī “Alūksnes un Malienas Ziņas”, secinot, ka skolēniem par vēsturi var stāstīt vienlaikus izzinoši un atraktīvi.
Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Jolanta Baldiņa uzsver – lekcija ir Alūksnes novada muzeja ieguldījums patriotiskajā audzināšanā skolu jaunatnei. “Muzejs jau ir saņēmis uzaicinājumus uz četrām izglītības iestādēm Alūksnes novadā. Kopumā plānotas deviņas nodarbības, kurās piedalīsies vairāk nekā 350 skolēnu,” stāsta J. Baldiņa. Šonedēļ muzeja trijotne – pati Jolanta, Alūksnes novada muzeja vēsturnieks Dainis Rižkins un krājuma glabātājs Didzis Eglītis – viesojās Alūksnes vidusskolā pie astoto klašu skolēniem, lekcijas paredzētas arī valsts svētku nedēļā un līdz pat svētku mēneša beigām.
Vēsturnieks D. Rižkins atzīst – Neatkarības karš ir ļoti sarežģīta tēma, kas vēl jāizzina pat pieaugušajiem, tādēļ jāprot to pasniegt skolēniem saistošā veidā. Tādēļ stāstījums ir vienkāršā valodā, emocionālo noskaņu sniedz patriotiskas dziesmas Didža Eglīša izpildījumā un vizuālu ieskatu dod attiecīgā laika perioda ieroči, lektora tērps, proti, Neatkarības kara karavīra mundieris. Ar tērpu un aksesuāriem Alūksnes novada muzeju atbalsta vēstures entuziasts Daniels Wiche. D. Eglītis atzīst – viens ir dziedāt klausītājiem, pavisam kas cits – klausītājus muzikālajā priekšnesumā iesaistīt. “Mēs izmēģinām karavīru soļošanu, Brīvības pieminekļa imitēšanu, gan citas aktivitātes, lai aizklauvētos līdz skolēna uzmanībai,” saka D. Eglītis, kurš pasākumam mazliet apguvis pat “Čikāgas piecīšu” repertuāru. To visu kopā salikusi Jolanta Baldiņa, radot interesantu un baudāmu izglītojošo programmu.
Jāatzīst, Alūksnes vidusskolas skolēni bija ļoti ieinteresēti, turklāt uz daudziem vēsturnieka uzvedinošajiem jautājumiem zināja atbildes. Armijas tematika tuva ir arī 8. A klases skolēnam Kārlim Brīnfeldam. “Lekcija man ļoti patika, jo stāstījums bija interesants ar uzskates līdzekļiem. Varēja uzzināt, kādus ieročus neatkarības cīņās izmantoja, kāda bija cīņu taktika, kas ar ko cīnījās… Man interesē armijas tematika, spēlēju datorspēles ar vēsturisku tematiku, tādēļ varēju papildināt savas zināšanas par tā laika ieročiem,” pastāstīja Kārlis, kuram svarīgi būt savas valsts patriotam, zināt vēsturi un katru novembri apmeklēt Lāčplēša dienas pasākumus Alūksnē.
Reklāma