Centrālā statistikas pārvalde (CSP) 31. augustā uzsāka aptauju par Latvijas iedzīvotāju mobilitāti šajā gadā. Aptaujas mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju pārvietošanās paradumus ārpus mājām – to biežumu, ilgumu un veidus. Pētīs arī, cik liela ir iedzīvotāju daļa, kas dažādu iemeslu, piemēram, vecuma nespēka, veselības stāvokļa, attālinātā darba dēļ, nevar pārvietoties ārpus mājām.
CSP informē, ka aptauja notiks līdz pat 5. decembrim un tajā iekļauti 11 000 iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem, aptverot visus Latvijas reģionus. Aptauja notiks divās kārtās.
Pirmajā kārtā, no 31. augusta līdz 24. septembrim, aicinām atbildēt tiešsaistē.
Aptaujas izlasē iekļautie iedzīvotāji saņems CSP vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties aptaujā un varēs aizpildīt e-anketu vietnē e.csb.gov.lv. Lai autorizētos, būs jāizmanto internetbanka, e-identifikācijas karte vai e-paraksts. Anketu varēs aizpildīt latviešu, krievu vai angļu valodā. Konsultācijas par e-anketas aizpildīšanu būs pieejamas darba dienās no pulksten 10.00 līdz 18.00 pa bezmaksas tālruni 80008811 vai e-pastu – mobilitate@csp.gov.lv.
Savukārt otrajā kārtā, no 27. septembra līdz 5. decembrim, notiks intervijas. Ja līdz 24. septembrim e-anketa nebūs aizpildīta, no 27. septembra līdz 5. decembrim notiks telefonintervijas, vai, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija, klātienes intervijas, CSP intervētājam ierodoties respondenta dzīvesvietā. Intervētāja identitāti var pārbaudīt CSP tīmekļa vietnē vai pa iepriekš minēto bezmaksas tālruni. Iegūto informāciju izmantos tikai apkopotā veidā, un CSP garantē iesniegto atbilžu konfidencialitāti.
Aptaujas rezultātus pielietotos gan Latvijā, gan ārvalstīs pētījumos par transporta attīstību, klimata izmaiņām, demogrāfiju un citiem aspektiem.
UZZIŅAI
Līdzīgu aptauju Centrālā statistikas pārvalde veica 2017. gadā. Saskaņā ar iegūtajiem rezultātiem:
* vidēji dienā viens Latvijas iedzīvotājs mēroja 30 kilometrus, ceļā patērējot 80 minūtes;
* visbiežākais pārvietošanās iemesls bija darbs (34 %), iepirkšanās (24 %) un atpūta (20 %);
* vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam bija 2,7 pārvietošanās dienā;
* vislielākais pārvietošanās skaits dienā bija saistīts ar kādas personas pavadīšanu, visbiežāk – bērnu pavadīšana uz skolu vai pirmsskolas iestādi (2,5), iepirkšanās (2) un darbs (1,9).
Reklāma