Ministru kabinets ir noteicis pārvietošanās ierobežojumu brīvdienu un svētku dienu vakara un nakts stundām. No 2020. gada 30. decembra līdz 2021. gada 4. janvārim un no 8. janvāra līdz 10. janvārim laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 cilvēkiem jāievēro pienākums atrasties savā dzīvesvietā.
Dzīvesvietas atstāšana mājsēdes laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos:
- lai dotos uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veiktu darba vai dienesta pienākumus,
- lai dotos saņemt ārstniecības pakalpojumus vai dzīvnieku veterinārmedicīnisko aprūpi, vai apmeklētu diennakts aptieku.
Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi, kā arī pasei vai ID kartei.
PAŠAPLIECINĀJUMS .docx formātā
Biežāk uzdotie jautājumi par pašapliecinājumu aizpildīšanu
Kam un kādos apstākļos ir jāaizpilda pašapliecinājums?
Apliecinājums jāaizpilda personām, kurām jāatstāj dzīvesvieta attaisnojošu iemeslu dēļ, piemēram, persona dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus, kā arī personām, kurām nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei.
Apliecinājumu aizpilda katra persona individuāli. Arī gadījumā, ja persona dodas pildīt darba pienākumus, apliecinājumu pilda pats darbinieks, ne darba devējs, izņemot operatīvo dienestu darbiniekus.
Kādā formā jāaizpilda pašapliecinājums?
Pašapliecinājuma formas paraugs atrodas Valsts policijas, covid19.gov.lv tīmekļu vietnēs un tiks izvietots arī citu valsts institūciju mājaslapās. To nepieciešams izpildīt vai brīvā, elektroniskā, vai drukātā formā.
Kas jānorāda pašapliecinājumā?
Pašapliecinājumā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, dzīvesvietas atstāšanas iemeslu un laiku, kā arī kontaktinformāciju. Ja dzīvesvietas atstāšanas iemesls ir darba pienākumu pildīšana, apliecinājumā jānorāda arī darba vietas nosaukumu un vadības (kontaktpersonas) kontakttālrunis.
Kam jāuzrāda šis apliecinājums?
Aizpildīts pašapliecinājums jāuzrāda pēc Valsts vai pašvaldības policijas un Valsts robežsardzes pārstāvju pieprasījuma. Tāpat personām jābūt līdz personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei.
Kas kontrolēs noteiktos ierobežojumus?
Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policijām, Valsts robežsardzi veiks šo ierobežojumu kontroli. Tāpat atbalstu ierobežojumu uzraudzībā sniegs arī Zemessardze.
Kāds ir sods, ja netiek ievēroti noteiktie drošības ierobežojumi?
Fiziskām personām sods var sasniegt 2000 eiro, juridiskām personām – 5000 eiro.
Reklāma