Kopš pagājušajā nedēļā sāktā Krievijas iebrukuma Ukrainā vairākas reizes paaugstinājusies Latvijas pilsoņu interese par iestāšanos Zemessardzē. To apliecina arī Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Freimanis.
“Līdz ar 24. februāri interese par iestāšanos manāmi pieaugusi. Pārsvarā iedzīvotāji piesakās vietnē “Esizemessargs.lv” un zvana uz vienotajiem pieteikšanās tālruņiem, taču piesakās arī lokāli. Kandidāti ir no visdažādākajām sfērām. Svarīgi, ka piesakās tie, kuriem ir vēlme aktīvi darboties,” stāsta J. Freimanis.
Viņš uzsver, ka šī brīža notikumi Ukrainā spilgti parāda, cik liela nozīme ir valsts aizstāvjiem. “Lai katrs iedzīvotājs varētu stiprināt arī Latvijas drošību, ir vitāli svarīgi stāties Zemessardzē un papildināt mūsu rindas. Aicinu visus, kuri ir apsvēruši šādu domu, izdarīt izvēli. Jo, lai aizsargātu savus tuvākos, savu pilsētu, savu tautu, jāsāk pašam ar sevi. Jābūt drošam, ka katrs zinās, kā rīkoties krīzes situācijā. Tad varēs palīdzēt arī citiem,” saka komandieris. Viņš ļoti novērtē to cilvēku rīcību, kuri šādu izvēli jau izdarījuši. “Pretiniekam redzot, ka attiecīgās valsts iedzīvotājiem sirdī un darbos ir griba aizsargāt savu zemi, vēlme izrādīt agresīvas darbības pret šādu valsti samazinās. Neatkarību un brīvību nevar uzskatīt par pašsaprotamu. Katram ir jāgrib neatkarību pašiem paturēt un nosargāt,” tā komandieris.
Izvēli kļūt par zemessargiem līdz šim ir izdarījuši vairāk kā 300 cilvēku, proti, tieši tik zemessargu pašlaik pilda dienestu 31. kājnieku bataljonā. Šeit darbojas cilvēki no visiem bataljona atbildībā esošajiem administratīvajiem novadiem – Alūksnes, Balvu un daļa no Smiltenes novada.
KĀ IESTĀTIES ZEMESSARDZĒ?
Noskaidro, kurā bataljonā dienēsi?
Vispirms, tev jāsaprot, kurā bataljonā dienēsi. Rekomendējam izvēlēties savai dzīves vietai tuvāko bataljonu. Tas tev atvieglos nokļūšanu līdz dienesta vietai.
Lai noskaidrotu sava bataljona adresi un Personāldaļas tālruņa numuru,
zvani 1811.
Ņem dokumentus un dodies uz izvēlēto bataljonu
Piezvani uz sava bataljona Personāldaļu un noskaidro, kad varēsi tur ierasties! Personāldaļai zvani darba dienās laikā no pulksten 09.00 – 16.30.
Lai iekļūtu bataljonā, līdzi jāņem PASE vai ID karte. Līdzi jāņem arī izglītības dokumenti. Izglītības līmenis iestāšanās procesu neiespaido, bet dokumenti tiek pievienoti tavai personas lietai.
Bataljona Personāldaļā pieklauvē pie durvīm, stādies priekšā un saki, ka vēlies iestāties Zemessardzē. Būs ar roku jāaizpilda un jāparaksta vairākas veidlapas.
Vienībā tiks izsniegti norīkojumi veselības pārbaudei
1. Norīkojums pie ģimenes ārsta, lai saņemtu izziņu par
vispārējo veselības stāvokli;
2. Norīkojums, lai saņemtu psihiatra atzinumu par veselības stāvokli;
3. Norīkojums, lai saņemtu narkologa atzinumu par veselības stāvokli;
4. Norīkojums uz medicīnisko komisiju.
MEDICĪNISKIE IZMEKLĒJUMI UN ANALĪZES
Kandidātam izsniedz norīkojumus bezmaksas izmeklējumu veikšanai, veicot izmeklējumus medicīnas iestādē, ar kuru Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir noslēgts līgums:
• Asins un urīna klīniskās analīzes;
• Elektrokardiogramma;
• Plaušu rentgens;
• Ginekoloģiskā izmeklēšana (sievietēm);
• Norīkojums pie cita speciālista pēc indikācijām (piemēram LOR, okulists).
Pie katra no šiem ārstiem būs laiciņš jāpasēž koridorī gaidot, tā ka droši var rēķināties, ka process aizņems 1-3 darba dienas. Secībā pēdējais ārsts sniegs veselības kapacitātes novērtējumu un atzinumu par to, vai esi derīgs dienestam Zemessardzē.
Ja ir akūta astma, sirds saslimšanas, neiroloģiska rakstura diagnoze vai problēmas ar fiziskās slodzes izpildi, iespējams, ka Zemessardze nebūs pa spēkam. Tomēr lielākā daļa kandidātu medicīnas pārbaudi iziet bez sarežģījumiem.
Ar šiem dokumentiem dodies atpakaļ uz bataljonu
Ja ir izieta medicīniskā komisija ar atzinumu “Derīgs dienestam Zemessardzē” un bataljons saņēmis pieprasīto informāciju no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, ka neesi sodīts par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem: sākas pirmszvēresta apmācība atbilstoši Zemessardzes bataljona sastādītajam plānam un apmācību grafikam, tāpēc tās ilgums var būt dažāds.
Pirmszvēresta apmācība
Apsveicam! Tu esi kļuvis par zemessarga kandidātu!
Apmācība notiek bataljonā, parasti nedēļas nogalēs. Pirmszvēresta apmācībā ietilpst: ierindas mācība; likumu, reglamentu un normatīvo aktu mācība. Ja esi sekmīgi nokārtojis pirmszvēresta apmācību, tad var dot zvērestu. Saņemsi savu pirmo formas tērpu.
Pēc zvēresta došanas katrs jaunais zemessargs apgūst pamatapmācību.
To var paveikt divos veidos:
- Centralizētās trīs nedēļu ilgās nometnēs vai
- Ilgākā laika posmā pa nedēļas nogalēm visa gada garumā atbilstoši katra bataljona apmācību plānam.
Avots: “Esizemessargs.lv”
Reklāma