Šogad aprit 60. gadskārta, kopš 1964. gadā, pēc arhīvu tīkla reorganizācijas, izveidoja 10 arhīva filiāles, tajā skaitā Alūksnē. Kopš tā laika ir mainījušies darba veidi, bet princips palicis tas pats – tā ir dokumentu saglabāšana un izmantošana.
15. maijā 15.00 Alūksnes novada bibliotēkā visi aicināti tikties ar arhīva darbiniekiem, lai ieskatītos Alūksnes zonālā valsts arhīva vēsturē un uzzinātu par darba ikdienu.
Alūksnes zonālais valsts arhīvs ir Latvijas Nacionālā arhīva teritoriāla struktūrvienība, kas nodrošina Nacionālajā dokumentārajā mantojumā iekļaujamo dokumentu uzkrāšanu, uzskaiti, saglabāšanu un izmantošanu Alūksnes, Apes, Baltinavas, Balvu, Gulbenes, Rugāju un Viļakas novados.
Uzziņai (informācija no Latvijas Nacionālā arhīva)
Gadu gaitā, mainoties valsts iekārtai, Alūksnes zonālajā valsts arhīvā piedzīvoti daudz neaizmirstami pasākumi, dažiem no tiem:
1996. gada 29.februārī tiek sagatavota un atklāta pirmā izstāde Alūksnes zonālajā valsts arhīvā – “Alūksnes pilsēta arhīva dokumentos”, kura veltīta Alūksnes pilsētas 75. gadadienai.
1996.gada 29.jūnijā Alūksnes zonālajā arhīvā notiek pirmie sporta svētki visā arhīvu vēsturē. Alūksnē ieradās 170 sportiski noskaņoti arhīvisti, lai pierādītu savu sportisko garu. Spraigā cīņā 1.vietu izcīnīja Latvijas Valsts vēstures arhīva komanda.
2003.gadā sadarbībā ar Gulbenes bibliotēku un Gulbenes vēstures un mākslas muzeju pirmo reizi tiek realizēts projekts “Bibliotēka, muzejs, arhīvs – tilts no Gulbenes vēstures uz šodienu”. Tas tiek realizēts ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta ietvaros top informatīvs CD nākotnei.
2005.gada 27.septembrī pirmo reizi Alūksnes zonālais valsts arhīvs organizēja vēstures skolotāju konferenci, lai popularizētu arhīvu.
Un ir vēl tik daudzi notikumi, kas Alūksnes zonālajā valsts arhīvā notika pirmo reizi: skolnieku ekskursijas, semināri institūcijām par dokumentu saglabāšanu un izmantošanu, pirmie pētnieki u.c.
Reklāma