Alūksnes novada dome 25. februāra sēdē lēma par finansiāla atbalsta piešķiršanu piemiņas vietas izveidei pie Amatas stacijas 1949. gada 25. martā uz Sibīriju deportētajiem. Piešķirtais atbalsta apmērs ir 1500,00 EUR, vēsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.
S. Spudiņa norāda, ka Alūksnes novada pašvaldībā tika saņemts Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības lūgums par līdzfinansējuma piešķiršanu piemiņas vietas izveidei pie Amatas stacijas 1949. gada 25. martā uz Sibīriju deportētajiem 1318 iedzīvotājiem.
– No Alūksnes novada caur šo staciju tika izsūtīti 198 cilvēki. Godinot šo cilvēku piemiņu, vēlamies atbalstīt biedrības iniciatīvu un esam atraduši arī līdzekļus tam. Ņemot vērā, ka COVID-19 pandēmijas dēļ ir atcelti vairāki pasākumi, esam saskatījuši līdzekļu ietaupījumu, kuru novirzīt šim mērķim, – stāsta Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.
Slēdzot līgumu ar minēto biedrību, būs paredzēts, ka nauda tiks pārskaitīta gadījumā, ja tā spēs realizēt projektu pilnībā.
“Ieceri īstenojot, plānots uzstādīt 1318 metāla stabiņus pie Amatas dzelzceļa stacijas. Stabiņi būs dažāda augstuma, no tiem 393 būs īsāki, jo tik daudz bērnu atradās šajā ešalonā. Uz katra stabiņa būs lasāms izsūtītā vārds, uzvārds, dzimšanas gads, pagasts, no kuras vietas izsūtīts. Stabiņi būs divās krāsās – vienā krāsā tiem, kuri izdzīvoja, citā – tiem, kuri gāja bojā ceļā vai izsūtījumā. Būs arī norāde, ja miris izsūtījumā,” iesniegumā min Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrību pārstāvis Pēteris Ozols.
Reklāma