Aktualizējot bērnu zobu un mutes veselības veicināšanas jautājumu, Veselības ministrija atkārtoti īstenos apmācību programmu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem par mutes dobuma un zobu veselību. Semināru mērķis ir pilnveidot pedagogu zināšanas par mutes dobuma un zobu veselības jautājumiem, kā arī attīstīt prasmes mūsdienīgu mācību risinājumu izmantošanā, runājot ar izglītojamajiem par pareizas un regulāras mutes dobuma un zobu higiēnas nozīmi saistībā ar veselīga uztura paradumiem mutes dobuma un zobu veselības saglabāšanā un veicināšanā.
Mutes dobuma un zobu veselību būtiski ietekmē ne tikai mutes dobuma pareizas un regulāras higiēnas ievērošana, bet arī uzturs un ēšanas paradumi, t.sk. našķēšanās starp ēdienreizēm un dažādu saldumu un saldināto dzērienu regulāra lietošana uzturā. Minētie ēšanas paradumi un nepietiekama mutes dobuma higiēnas ievērošana būtiski veicina dažādu mutes dobuma slimību, tostarp zobu kariesa un periodonta (smaganu) saslimšanas.
Semināri pedagogiem par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem notiks attālināti. Viena semināra ilgums ir sešas akadēmiskās stundas (viena akadēmiskā stunda ‒ 45 minūtes). Seminārā paredzēta gan teorētiskā, gan praktiskā daļa. Ar semināra darba kārtību var iepazīties šeit.
Par semināra apmeklējumu pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences apguvi.
Pirmais seminārs notiks 9. oktobrī. Kopumā līdz 2023. gada beigām attālināti paredzēts īstenot 18 seminārus.
Seminārus vadīs Latvijas Universitātes aģentūras “Latvijas Universitātes Rīgas 1.medicīnas koledžas” pedagogi, zobārstniecības aprūpes speciālisti.
Ar metodiskajiem materiāliem “Metodiskie ieteikumi pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu pedagogiem darbā ar bērniem par mutes dobuma un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem” var iepazīties šeit.
Semināra dalībnieku izvēlē priekšroka tiks dota to izglītības iestāžu pedagogiem, kas atrodas teritorijās ārpus pilsētām ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 iedzīvotājiem uz kvadrātkilometru un tiem mācībspēkiem, kas strādā ar bērniem, kuriem ir redzes, dzirdes, garīgās attīstības traucējumi vai invaliditāte.
Lai pieteiktos semināriem, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu šeit.
Reklāma