Latgales daudzveidība ir apburoša, tādēļ aizraujošus apskates objektus zilo ezeru zemē atradīs katrs – gan dabas mīļi, gan iespaidīgas arhitektūras cienītāji un vēstures interesenti. Lasi un uzzini, ko apskatīt Latgalē!
1. apskates objekts: Aglonas bazilika
Iespaidīgās Aglonas bazilikas celtniecības darbi tika pabeigti tālajā 1780. gadā. Baznīcai ir divi apmēram 60 metru augsti torņi, un tās arhitektūrā jaušamas vēlā baroka noskaņas, bet interjers dekorēts ar elementiem rokoko stilā.
Bazilikā atrodas daudz ievērības cienīgu skulptūru, gleznu un mākslas darbu, bet īpašs stāsts ir svētbildei Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte, kas tapusi 17. gadsimtā un kurai piedēvē dziednieciskas spējas. To gan atsedz vien reliģisku svētku laikā.
2. apskates objekts: Dabas parks Daugavas loki
Daugavas lokos Tu redzēsi astoņus unikālus Daugavas meandrus (katrs no tiem ir četrus līdz sešus kilometrus garš). Šajos lokos Daugava ir saglabājusi dabisko tecējumu un gleznainās ainavas, kuras iepazīt vari gan dodoties garākā velo maršrutā 128 kilometru garumā, gan izstaigājot kādu no pastaigu takām.
Ja uzkāpsi 24 metrus augstajā Vasargelišķu skatu tornī, redzēsi Rozališķu loku, kas bija attēlots uz 10 latu banknotes. Visa maršruta mērošana prasīs daudz spēkus, tāpēc lieti var noderēt viedpulksteņi ar pulsometra funkciju, lai sekotu līdzi, vai nepārpūlies.
3. apskates objekts: Daugavpils cietoksnis
Vai zināji, ka šis aptuveni divus kvadrātkilometrus lielais, unikālais valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē? Tam ir īpaša forma, kas radīta tā, lai no ikviena cietokšņa punkta varētu redzēt ienaidnieku.
Cietokšņa iekšienē vari aplūkot 80 saglabājušās ēkas, piemēram, Artilērijas arsenālu, Ūdens paceļamo ēku un daudzas citas. Par 2014. gada labāko restaurāciju Latvijas mērogā atzina Nikolaja vārtus.
4. apskates objekts: Kristus Karaļa kalns
2006. gadā atvērtajā skulptūru kompleksā nu redzamas jau aptuveni 500 skulptūras ar Bībeles sižetiem, radot īpašu auru. Te atrodas arī Noasa šķirsts, Paradīzes dārzs un koka baznīca. Aizmirsts nav par dabas klātbūtni – aptuveni 20 hektārus lielajā platībā aug ap 120 augļu koki un 650 augi.
5. apskates objekts: Velnezers (Čertoks)
Apskates objekti Latgalē ir dažādi, bet tikai retais var lepoties ar tik daudz nostāstiem un leģendām kā Velnezers, dēvēts arī par Valnezeru un Čertoku. Ezerā praktiski nedzīvojot zivis un ūdensaugi, bet tā tuvumā nekad neesot dzīvojuši cilvēki, turklāt ļaudis pie Čertoka bieži nomaldoties. Ezerā neietek un no tā neiztek neviena upe un avots, un tam ir Latvijas ezeriem neraksturīga krāsa.
6. apskates objekts: Andrupenes lauku sēta
Ja gribi zināt, kā latgalieši dzīvojuši pirms 100 gadiem, atbilde uz jautājumu par to, ko darīt Latgalē, ir skaidra – jādodas uz Andrupenes lauku sētu! Šeit varēsi ne tikai aplūkot autentisku, gadsimtu senu lauku māju, kalvi, melno pirti, klēti un virkni sadzīves priekšmetus un darbarīkus, bet arī izbaudīt latgaļu virtuvi: kuģeļus, asuškas, kļockas, guļbešņīkus, u. c. Muzejā Andrupenes lauku sēta varēsi iepazīt podnieka amatu.
Reklāma