Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kolagēns ādai, matu veselībai un stipriem kauliem

Par kolagēna teju maģiskajām īpašībām pēdējos gados ir dzirdams bieži un, arvien biežāk, veikalu plauktos varam atrast dažāda veida preces, sākot no dzērieniem un beidzot ar šampūniem un kosmētiku, kas vēstī par kolagēna klātbūtni tajos. Kā neapjukt lielajā informācijas un preču klāstā, un atrast tieši to, kas ir nepieciešams un tiešām strādā? Iesākumā jāsaprot, kas ir kolagēns un kam tas ir domāts. Tas ir visbiežāk sastopamais proteīns dzīvnieku un cilvēku ķermenī. Tas ir galvenais strukturālais proteīns, kas veido saistaudus, nodrošina atbilstošu mitrināšanu visā ķermenī un atbild par dažādiem citiem fizioloģiskajiem procesiem cilvēka un dzīvnieku ķermeņos. Tas atbild par locītavu un saišu elastību, kaulu, zobu, nagu, matu stiprumu un vispārēju mitruma līmeņa uzturēšanu ķermenī.

Cik daudz un kādu kolagēnu jāuzņem papildus?

Kolagēna uztura bagātinātājs pulvera formā ir vislabākais risinājums šī proteīna uzņemšanai ikdienā. Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties kolagēna pulveri?

  • Kas ir pulvera sastāvā. Viens no kolagēna dabiskajiem ienaidniekiem ir cukurs. Šīs divas lietas viena otru izslēdz. Mākslīgie saldinātāji, arī dabiskie, kas tiek pievienoti uztura bagātinātājam, ne vienmēr veido patīkamu garšu, tādēļ, labāk izvēlēties pulveri bez tiem.
  • Pulvera izcelsmes veids. Vislabākais kolagēna avots ir ar zāli barots liellops. Tā nu tas ir. Tirgū ir iespējams iegādāties arī kolagēnu, kas iegūts no jūras veltēm un citiem dzīvniekiem, taču tā lietderība nav tik augsta.
  • Cik daudz kolagēna nepieciešams uzņemt? Ieteicamā dienas deva ir 7-10 gramu dienā. Kolagens.lv piedāvā iegādāties hidrolizētu kolagēna uztura bagātinātāju, kam pievienota ērta mērkarote parocīgākai dozēšanai.

Kas ietekmē kolagēna sintēzi?

Pirmajos dzīves 30 gados kolagēna sintēze cilvēka ķermenī notiek pietiekamā līmenī, taču vēlāk, izstrādes tempiem samazinoties, paralēli tiek sāktas tērēt arī rezerves. Kolagēna papildus uzņemšana nav nepieciešama bērniem un jauniešiem. To, cik ātri noārdās kolagēns mūsu ķermenī, ietekmē ne tikai vecums, bet arī dzīvesveids un uzņemtā pārtika. Cukurs, smēķēšana, UV starojums, stress un alkohols ir kolagēna lielākie ienaidnieki. Dzīvošana harmonijā ar sevi un dabu, ir viena no labākajām receptēm ne tikai fiziskās, bet arī mentālās veselības uzturēšanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.