Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties velosipēdu atbilstoši savam augumam?

Foto: Freepik.com

Lai pārvietošanās ar velosipēdu būtu patīkama un neatstātu negatīvu ietekmi uz veselību, svarīgi izvēlēties divriteni, kas ir piemērots Tavam augumam. Vērā jāņem vairāki faktori, bet, izlasot šo rakstu, Tev viss kļūs skaidrs!

Dažādi velosipēdu veidi, dažādas izmēru tabulas

Pirms ķeramies klāt konkrētām izmēru tabulām, piebildīsim, ka velosipēdu izmēri tiek norādīti trīs dažādos veidos: gan collās un centimetros, gan izmēru klasēs (no XXS līdz XXL). Velosipēdu izmērs jebkurā gadījumā tiek noteikts identiski, proti, mērot rāmja vertikālās caurules garumu no sēdekļa stutes ieejas līdz vietai, kur tiek iestiprināti klaņi.

Kalnu, pilsētas un šosejas divriteņiem izmēri ir atšķirīgi

Trīs nupat nosauktie velosipēdu veidi ir ļoti iecienīti, taču katrs no tiem piedāvā atšķirīgas priekšrocības – pilsētas velosipēdi piemēroti mierīgiem izbraucieniem pa pilsētas velo joslām un ceļiem, kalnu divriteņi ļaus pārvietoties arī pa zemes ceļiem un meža takām, savukārt šosejas divriteņu galvenā priekšrocība ir iespēja braukt ļoti ātri (ar nosacījumu, ka ceļa segums ir pietiekami kvalitatīvs).

Foto: Pexels.com

Tāpēc tikai loģiski, ka katrs no šiem velosipēdiem ir uzbūvēts citādāk, un atšķiras arī to izmēri. Gan pilsētas, gan MTB velosipēdiem izmērs lielākoties tiek norādīts klasēs vai collās, bet šosejas velosipēdiem – klasēs vai centimetros.

Pareizo izmēru atrast ļauj specializētas izmēru tabulas

Jau minējām, ka velosipēdu izmēri ievērojami atšķiras dažādiem velosipēdu veidiem. Piemēram, 170 centimetrus garam cilvēkam nepieciešams M izmēra jeb 54-55 centimetrus augsts rāmis šosejas velosipēdam, bet kalnu divritenis tāda paša auguma personai jāmeklē jau krietni īsāks, proti, 16 līdz 17 collu (~40-43 cm) izmērā.

Nupat nosauktie izmēri gan ir aptuveni, jo izmēru tabulas atšķiras ne tikai velosipēdu veidiem, bet arī konkrētiem zīmoliem. Tāpēc, lai neapjuktu izmēru tabulās, vislabāk būtu konsultēties ar velosipēda pārdevēju. Protams, ja divritenis tiek pirkts lietots vai no privātpersonas, šāda pieeja parasti nestrādā – tad gan interneta plašumos nāksies atrast attiecīgā divriteņu zīmola vai tipa izmēru tabulu.

Prātīgākais risinājums – velosipēda apskatīšana un izmēģināšana klātienē

Foto: Freepik.com

Lai saprastu, vai konkrētais velosipēda modelis un tā izmērs Tev patiešām ir piemērots, bez divriteņa aplūkošanas un testa brauciena neiztikt. Profesionāls pārdevējs arī palīdzēs saprast, kāda veida, izmēra un zīmola/modeļa divritenis konkrētajiem mērķiem un vēlmēm derēs vislabāk. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, ja grasies iegādāties kvalitatīvu divriteni, kas tiks izmantots regulāri, nevis tikai, piemēram, svētdienas izbraucieniem uz veikalu.

Velosipēda izmērs ir tikai viens no daudziem jo daudziem aspektiem, kas jāņem vērā pirms tā iegādes. Ja vēlies uzzināt visu par to, kā atrast sev piemērotāko divriteni, SMScredit.lv bloga sadaļa Tevi jau gaida – tajā atradīsi bloga rakstu Kādu velosipēdu izvēlēties? 10 padomi, kas Tev lieti noderēs!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.