Lielu sašutumu interneta vidē radījusi Elīna Didrihsone. Jaunā uzņēmēja, veikala “Tauriņš” (“Buterfly”) vadītāja, influencere, kura savos sociālajos tīklos paudusi skaļu nostāju par viendzimuma laulībām. “Esmu kategoriski pret! Tā Dievs mūs nav radījis. Sievietei ir jābūt ar vīrieti un vīrietim ar sievieti,” viņa argumentē, kura iepriekš daudzkārt paudusi, ka dzīvē seko Dievam. “Esmu par veselīgām attiecībām, par laulību starp vīrieti un sievieti. Vēlos bērnus gan sev, gan arī, lai Latvijā ir ģimenes, kas var nest pēcnācējus,” spriež Elīna.
Pēc šādas viedokļa paušanas internets “uzsprāga”. Sākās virkne viedokļu paudēju, kuri nolinčoja Didrihsoni. Vēl virkne pazīstamu influenceru atsekoja viņai sociālajos tīklos un aicināja to darīt arī citus, argumentējot, ka viņas viedoklis viendzimuma laulību kontekstā nav savienojams ar kristīga cilvēka attieksmi pret ļaudīm. Savu viedokli pauda atklātais gejs Kašers, aktrise Dārta Daneviča, šovmenis Roberto, influenceris Rojs Rodžers, dziedātāja Samanta Tīna un citi. Un visi kā viens nosodīja jauno uzņēmēju par tik publisku cilvēku nepieņemšanu.
Vēlā piektdienas vakarā mūziķis Andris Kivičs vietnē “Facebook.com” pauda savu nesatricināmo pārliecību par homoseksualitātes tēmu, aizstāvot Didrihsoni. Starp vēstījumu, kur liela daļa bija dažādu necenzētu vārdu lietošana, mūziķis piesauca arī vairākas sabiedrībā zināmas personības, norādot uz viņu orientāciju, un aicināja visus “iznākt no skapja”. Gan Latvijā, gan Krievijā seksualitāte pagātnē ir maz pētīta, un šo nezināšanu kāds/kādi izmanto, lai apgalvotu, ka homoseksualitāte ir rietumu tradīcija, kas Latvijas un Krievijas iedzīvotājiem nekad nav bijusi raksturīga.
Un tomēr, kā tad īsti tur ir? Vai sabiedrība ir gatava pieņemt cilvēkus, kuri ir atšķirīgi? 2020. gada maijā lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība “Mozaīka” veica aptauju par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret LGBT personām un ģimenes jēdziena paplašināšanu. Aptaujā respondentus aicināja paust attieksmi pret homoseksuāliem cilvēkiem un attiecībām. Saskaņā ar aptaujas datiem 31 % norādīja, ka, viņaprāt, homoseksuālie cilvēki un attiecības ir nosodāmas. 27 % atbildēja, ka viņiem nav iebildumu pret homoseksuāliem cilvēkiem, taču homoseksuālās attiecības ir nosodāmas, bet 27 % atzīmēja atbildi, ka ne vieni, ne otri nav nosodāmi.
Arī runājot ar dažādiem cilvēkiem ikdienā ir skaidrs, ka Latvijas sabiedrība nav vēl tam gatava. Tomēr es uzskatu, ka nevienam nav tiesības noteikt, kam ar ko būtu savs libido jāapmierina. Ja viss notiek pēc abpusējas brīvprātības principa, tad citiem cilvēkiem svešas attiecības nav un nebūs tiesību nosodīt. Netiesā un pats netiksi tiesāts!
- Šodien: 19.12.2024
- Sveiki! Pieslēgties
Reklāma