Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Labiekārto Bormaņmuižas parku

Doties pastaigā pa šoruden nobruģētu pastaigu taku, pāriet pāri dīķim pa pontona tiltu un baudīt ainavu uz nupat uzbūvētas platformas uzkalniņā. Tas viss iespējams Trapenē – Bormaņmuižas parkā, kur noslēgušies divi LEADER labiekārtošanas projekti, kam saņemts finansējums “Alūksnes lauku partnerības” projektu konkursā. “Ar mazu naudu izdarītas lielas lietas, kas priecēs gan pašus trapeniešus, gan viesus,” teic Trapenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Šepters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā projektā Bormaņmuižas parkā izveidota pastaigu taku – nobruģēts celiņš un izvietoti divi soliņi. J. Šepters stāsta, ka Lauku atbalsta finansējums devis iespēju pabeigt iepriekš iesāktos darbus un nu pastaigu taka labiekārtota visā tās garumā. “Pirms diviem gadiem trotuāra izbūvei Trapenes pagasts saņēma līdzdalības budžeta finansējumu. Naudas gan nebija tik daudz, lai darbus veiktu visā takas garumā, tādēļ nobruģējām vien daļu, apmēram 60 metrus. Pašu pagasta darbinieku spēkiem necilās laipas vietā izveidojām tiltiņu no koka. Izdarījām tik, cik tobrīd varējām. Cilvēku attieksme gan bija dažāda. Citi teica, ka nevajadzēja nemaz sākt, ja nevar pabeigt, tomēr jau tad man bija pārliecība, ka izdosies bruģi ieklāt visas takas garumā, – būs nauda, pabeigsim! Šogad to izdarījām,” stāsta J. Šepters. Darbus veica vietējais uzņēmums IK “Spaļi”.

Paši domā un dara

Nobruģētās takas kopējais garums – 220 metri, tā ved no “Pagastmājas” līdz Trapenes Kultūras namam. “Taka ir iecienīta. To izmanto vietējie iedzīvotāji, pastaigās turp dodas pirmsskolas grupiņas, esmu sastapis arī ceļotāju no Itālijas. Trapenē ir skaista daba, kas vilina ciemos tūristus, un nešaubos, ka viesu būs arvien vairāk. Šī ir vieta, kur trapenieši ar lepnumu var vest ciemiņus,” teic J. Šepters. Taku gan gaida vēl kādi papildinājumi – pie soliņiem izvietos atkritumu urnas un ierīkos vienu laternu, lai taka būtu pilnībā apgaismota. Tos darbus darīs pagasta pārvaldes budžeta ietvaros. “Ir vēl citas idejas, kā varētu bagātināt parku, piemēram, izvietojot “Laimes koku” parkā, Latvijas meža iemītnieku figūras no koka. Interesanti būtu gan bērniem, gan pieaugušajiem,” prāto J. Šepters.

Jaunums – skatu platforma

Vērienīgāki ir otrā projektā veiktie darbi – izveidots pontona tilts pāri Vidus dīķim, izveidots celiņš no tilta līdz uzkalniņam un platforma pašā uzkalniņā. “Mana ideja – jāizmanto mākslīgi izveidotais uzkalniņš un jāizveido tur skatu platforma. Savukārt, kā mana vīzija varētu izskatīties dabā, – zīmēja vietējā pagasta māksliniece Auce Java. Kopā mēs izdomājām, kāds varētu būt jaunais objekts, lai tur varētu aiziet un baudīt skaisto Trapenes dabu. Stāvot uz jaunās skatu platformas, var redzēt parku, dīķi, senos kokus, un no šīs vietas paveras skaists saulriets,” teic J. Šepters. Trapeniešu ideju realizēja uzņēmums no Valmieras puses – SIA “RG meistars”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Nobruģētās takas kopējais projekta finansējums ir 19 757,11 eiro, no kā Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums ir 17 781,40 eiro.

■ Pontona tilts un skatu platforma – projekta kopējās izmaksas ir 32 980,11 eiro, no kurām Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums ir 29 682,10 eiro.

PĀRCEĻ PAŠVALDĪBAS IESTĀDES

Gada nogale Trapenes pagastā atnākusi ar vairākām pārmaiņām. Kopš 1. novembra Trapenes pagasta pārvalde vairs neatrodas ēkā “Pagastnams”. Māja, kur vairākus gadu desmitus atradās vietējā vara, palikusi gandrīz tukša. Daļu nama šobrīd vēl izīrē uzņēmums “Lāča Oga” sublimētās pārtikas ražošanai, tomēr, kāds būs ēkas turpmākais liktenis, šobrīd nav zināms. Optimizācijas nolūkos pagasta pārvaldes iestādes pārcēlušās uz citām pašvaldībai piederošām ēkām. Piemēram, pagasta pārvaldes vadītāju un pašvaldības policistu var satikt bibliotēkā, savukārt sekretāres, lietvedes, klientu apkalpošanas centra speciālistes un kasieres darbu veic viens cilvēks – bibliotēkas vadītāja Agnese Usāre. 31. oktobrī darba attiecības izbeidza bibliotēkas vadītāja Dzidra Zariņa ar cienījamu darba stāžu bibliotēku nozarē – 47 gadi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālais dienests atrodas skolas ēkā trīs telpās 1. stāvā, kur kādreiz bija skolotāju istaba un direktores kabinets. Mācību procesu skolā tas nekā neietekmē, tomēr vērts zināt, ka apmeklētāju pieņemšana notiek pēc iepriekš saskaņota laika. “Notikušās pārmaiņas ir loģiskas, jo iedzīvotāju skaits pagastā arvien samazinās. Tomēr tas nenozīmē, ka iedzīvotājiem nav nepieciešams saņemt pakalpojumus, un tas tiek nodrošināts, vairākus pienākumus uzticot vienam cilvēkam – bibliotekāram. Nav runa par klientu skaitu, bet to, ka var saņemt pakalpojumu tuvu dzīvesvietai. Jā, nav tā, kā bija pirms 30 gadiem, un par to sāp sirds ne tikai iedzīvotājiem, bet arī man. Ir lietas, kas mainās, un nevaram tās ietekmēt. Līdzīga situācija ir arī citos, blakus esošajos pagastos. Problēma ir valstiska, un sakne jeb iemesli šobrīd notiekošajam jāmeklē pirms jau iepriekš minētajiem 30 gadiem,” teic J. Šepters. Pozitīva ziņa – pavisam drīz Trapenē durvis vērs “Līvena Aptieka”, kas atradīsies “Doktorātā” – Trapenes feldšeru punktā. Pagasta pārvaldes vadītājs J. Šepters ir priecīgs, ka izdevies vienoties par jaunas aptiekas atvēršanu, kad iepriekšējais uzņēmējs izlēma slēgt aptieku “Pagastnamā”. “Iedzīvotājiem aptieka ir nepieciešama, jo ne visi var aizdoties uz blakus esošajiem pagastiem vai pilsētām,” saka J. Šepters.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Labiekārto Bormaņmuižas parku” saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.