Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ir tāda vieta Purnava

Vārda skaidrojums (skrajciems)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
KODAK Digital Still Camera

Pirmo reizi vārdu Purnava dzirdēju pirms diviem gadiem no sociālās aprūpes centra “Pīlādži” vadītājas Laimas Kaņepes un medicīnas māsas Maijas Kļaviņas. Laikam tuvojās kapusvētki, un šajā sakarā iespējams, ka abas runāja par tiem. Es tobrīd biju “Pīlādžos”, un vadītāja pajautāja, vai es arī zinot, ka Liepnas pagastā ir vēl vieni kapi – senkapi Purnavā. Pie dzirdētās sarunas vairāk arī neatgriezos, bet vārds Purnava no prāta neizgāja. Pagāja kapusvētki novadā, un atkal iedomājos par senkapiem. Varētu lūgt, lai aizved, bet visi darba cilvēki. Beidzot pieņēmu lēmumu, ka braukšu pati. Uzzināju, ar kādu autobusu jābrauc, līdz kurienei jāprasa biļete. Nepieciešamo uzzināju internetā. Tik vienkārši jau nebija, jo, izkāpusi 20. oktobra rīta pusē no autobusa, nezināju kurp doties. Vienu gabalu pagāju, bet tad aptvēru, ka laikam nebūs pareizi, griezos atpakaļ. Brauca mašīna, un šoreiz pacēlu roku, lai pajautātu, vai eju pareizi. Šoferis bija laipns un gabaliņu paveda vēl uz priekšu, tad jau atradu pati. Redzēto iemūžināju. Iededzināju svecīti un aizlūdzu par viņu dvēselēm.

Pirms devos uz nezināmo Purnavu, no interneta resursiem savācu arī pieejamos faktus. Tad arī rēķinājos, ka uz Liepnu būs jāiet kājām, bet tas mani nesatrauca. Mērķi biju sasniegusi un ejot priecājos, ka varēju vērot apkārtni, elpot svaigu gaisu un nodoties apcerīgām domām par cilvēka nemirstību.

Īsi fakti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Purnava ir ciems Alūksnes novada Liepnas pagastā. Atrodas pagasta rietumu daļā 8 km no pagasta centra Liepnas, 28 km no novada centra Alūksnes un 229 km no Rīgas.

Apdzīvotā vieta atrodas nomaļus no autoceļa V401, Liepnas upes krastā. Netālu atrodas valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis – Purnavas senkapi (Kara kapi, Franču kapi)

avots: Vikipēdija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ejot pa kapsētu, redzēju, ka arī jaunākos laikos te glabāti cilvēki. Bet kā tad ar pieminēto ciemu? Kā bija agrāk? Par to jau būs cits stāsts. Bet šoreiz par Purnavas senkapiem, jo ir taču veļu laiks. Ar tādu domu arī braucu, lai parunātos ar dvēselēm, kuras nekad nemirst.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.