Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

IEDZĪVOTĀJU/ NOVADNIEKU VIEDOKĻI: par un ap vēlēšanām

Foto: Sandra Apine

Laikraksta redakcija saņēmusi vairākus iedzīvotāju un novadnieku viedokļu rakstus. Kur tiek pausti dažādi vērtējumi, skatījumi viedokļos par šī brīža pašvaldības darbu, par jauno iespējamo varu un, protams, par to, kādēļ jāiet vēlēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada vēlētājiem

Aizpagājušajā vasarā nejauši ieklausījos savu darba kolēģu aizrautīgā sarunā par veiksmīgi pavadītu nedēļas nogali kādā vietā Latvijā, kur esot bijis ļoti interesanti visai ģimenei. Kā varēja noprast, nedēļas nogales ceļojums bija iecerēts kā došanās “uz nekurieni”, bet bija izvērties par gana patīkamu piedzīvojumu. Zinot konkrēto kolēģu visnotaļ augstās prasības pret savu brīvdienu ceļojumu galamērķiem, atļāvos pavaicāt, kur tad ir šī paradīze zemes virsū? Saņēmu atbildi, kas sākumā mazliet pat pārsteidza – Alūksne. Vaicāts, vai es vispār tādu vietu Latvijā zinu, varēju gan atbildēt apstiprinoši!

Par šo sarunu atcerējos kaut kā dažas dienas atpakaļ, tīras ziņkārības dzīts caurskatot Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā atrodamo informāciju par Alūksnes novadā pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem un attiecīgajām programmām. Programmas mani nepārsteidza ar savu salīdzinošo līdzību, bet tas arī labi saprotams – problēmu loks, kas iedzīvotājiem novadā aktuāls, jau ir daudzmaz zināms, un katrs saraksts cenšas uz to atrast sabalansētas atbildes. Atradu sarakstos daudz man personiski pazīstamu un zināmu cilvēku, tāpat arī tikpat daudz jaunu un man nezināmu vārdu. Tas ir diezgan loģiski, jo esmu jau vairāk nekā 20 gadus prom no Alūksnes ikdienā, un laika ritējumā tā jau ir vesela paaudze. Kā arī Saeimā pierasts, kāds deputātos gribētājs kārtējo reizi pamigrējis no saraksta uz sarakstu labāku pozīciju meklējumos, bet citādi varētu teikt, ka nekādu pārsteigumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr, pievēršot mazliet vairāk uzmanības priekšvēlēšanu gaisotnei virtuālajā telpā, kaut kur zemapziņā man ieskanas tādi kā trauksmes zvani. Esmu apzinīgs balsotājs visu līmeņu varas vēlēšanās Latvijā un man vēl gana svaigā atmiņā tas milzīgais debašu kultūras kritums, ko piedzīvojām uz pēdējām Saeimas vēlēšanām. Tajās teju vai dominēja klajš, agresīvs populisms, kam grūti bija ko saprātīgu nolikt pretī un kas finālā noveda gan pie cerētās akcentu maiņas Latvijas politikas olimpā, bet vēlāk, pateicoties valdības visai neveiksmīgajai rīcībai „Covid-19” sērgas apkarošanā, ir pārvērties par faktiski politisku huligānismu. Jāatzīst, ka ir partijas, kam tas patlaban ļoti labi padodas, lai gan vēlētāji kopumā, kā rādās, jau sāk apjaust, ka kārtējo reizi uzķērušies uz tukšiem solījumiem, ko ikdienā saucam par muldēšanu.

Kāds gan tam tiešs sakars ar Alūksni un novada pašvaldības vēlēšanām? Ar manām acīm raugoties uz notiekošo, patlaban novadu līmenī, pateicoties nepieciešamībai startēt no partiju sarakstiem, dažas labas partijas agresīvā, populistiskā retorika valsts pārvaldes līmenī tiek mērķtiecīgi paplašināta pašvaldību vēlēšanu virzienā. Acīmredzot jau cerībā, ka tas dos iespējas piesaistīt papildu vēlētāju balsis. Protams, nebūdams ikdienā iesaistīts novadā notiekošajos procesos, neņemšos apgalvot, ka varu lepoties ar detalizētu informāciju par ikvienu tēmu, taču manas sajūtas par notiekošo man neviens nevar atņemt, un publiskajā telpā informācijas ir gana daudz, lai to varētu analizēt.

Bez liela pārspīlējuma varu teikt, ka pēdējos 10 gados Alūksnes pilsētas, vēlāk jau novada attīstībā paveiktais, ir labs izrāviens pašvaldību konkurencē, un to novērtēju ne es vien! Jā, tam visam kaut kādas iestrādes ir bijušas arī krietni vēl senāk, bet sekmīga un pārdomāta domes vadība un izpildaparāta darbs kombinācijā ar šobrīd pieejamām attīstības projektu finansēšanas programmām ir nodrošinājuši šo patiesi kvalitatīvo lēcienu. Īpaši gribu uzsvērt, ka realizētās ieceres ir ne vien tehniski jēdzīgi izpildītas materiālā, bet ir arī estētiski baudāmas, kas man personīgi ir pat vēl būtiskāk par materiālo pusi. Pilsētas vizuālais tēls ir ievērojami mainījies, papildinoties ar elegantiem akcentiem kā Pilssalas apbūve, vides objekti Tempļa kalnā, saglabājot jau izsenis Alūksnei piemītošo ārējo sakoptību. Tapuši moderns Kultūras centrs, Mākslas skola, ieguldījumi muzejā un daudzas citas lietas, par ko sapņojām laikā, kad man nācās vadīt domi, un brīvas naudas bija tik vien kā senāku parādu nomaksai. Visi tie ir labi priekšnosacījumi, lai uz kopējā fona Alūksne patiešām izceltos gan kā novads saviem pastāvīgajiem iedzīvotājiem, gan kā interesants galamērķis ceļotājiem un viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Medaļai vienmēr ir vismaz divas puses. Viena lieta ir to visu jaukumu uzbūvēt. Tas patiešām ir izdevies un, visticamāk, vēl kaut kas ir jāpiebūvē klāt, ja rocība atļaus. Ieceres šajā ziņā labi izlasāmas priekšvēlēšanu programmās. Bet medaļas otra puse ir pat ļoti svarīga – veiktie ieguldījumi ir rūpīgi un saprātīgi jāapsaimnieko, lai tie nezaudētu savu vērtību. Esmu savas dzīves pēdējos 33 gadus pavadījis vadošā darbā un, ticiet man, kaut ko uzbūvēt ir daudz vienkāršāk kā to pēcāk jēdzīgi apsaimniekot un noturēt līmenī ilgtermiņā! Un te kā reizi arī parādās uz skatuves tas populisma drauds, par ko topu bažīgs.

Pašvaldības vadība ir joma, kurā nepieciešama ne vien vēlme vai tieksme to darīt, bet arī cilvēciskās un profesionālās kvalitātes, kas spēj garantēt pašvaldības pārvaldes funkcionalitāti demokrātijas iekārtas apstākļos, kādos dzīvojam mūsdienu Latvijā. Vēlēšanās iebalsoto deputātu vidū jābūt tādiem, kuri pēcāk spēj kvalitatīvi nostāties domes vadībā ne vien lēmumu sagatavošanas, bet arī to izpildes procesā. Tas ir daudz sarežģītāk kā precīzais funkciju dalījums starp Saeimu un Ministru kabinetu. Pašvaldībā tas viss notiek vienkopus – gan politiskā dzīve domē, gan saimnieciskā darbība izpildaparātā un pašvaldības iestādēs. Gadījuma rakstura neskaidru interešu vadītu cilvēku nonākšana deputātos vien vēl neko sliktu nenozīmē. Katrā sasaukumā vajag kādu īpatni, nemiera garu vai stipri citādi domājošo, lai nav vienmuļi, un arī iekšējs skats no malas reizēm ir patiešām noderīgs, ja vien pietiek vēlmes un drosmes tajā ieklausīties. Arī ēdienam mēs pievienojam garšvielas un tādu atzīstam par daudz labāku esam. Taču, ja garšvielas pārdozējam, ir liels risks, ka maltīte nebūs baudāma itin nemaz. Tiesa – sabojāta viena ēdienreize dzīvi ilgtermiņā nesagandēs.

Gluži citādi tas ir ar radikālām pārmaiņām domes sastāvā un populistiskiem, agresīviem mēģinājumiem mainīt pašvaldības kursu vienalga uz kurieni, bet noteikti uz citurieni. Varētu jau padomāt, lai viņi tur domē plēšas, kas citiem no tā, bet nav viss tik vienkārši. Savstarpējos personāžu karos ierauta pašvaldības dome zaudē lēmumu pieņemšanas tempu un kvalitāti, kas gala rezultātā noved pie atpalicības attīstībā dikti kvēli solītā un ļoti cerētā izrāviena vietā. Vienlaikus tas nozīmē zaudēt pozīcijas pašvaldību savstarpējā konkurencē, kāda reāli pastāv ikdienā gan speciālistu un investīciju piesaistē, gan tūrisma rezultātos un daudzās citās jomās, par ko ikdienā pat neaizdomājamies. Strīdīga un neprognozējama dome nav laba reklāma pašvaldībai. Tādu likteni es savai dzimtajai pilsētai nu jau novada sastāvā gan nenovēlu, jo tā ir nežēlīga iespēja turpmākajos četros gados krietni vien sabojāt vairāku sasaukumu iepriekš paveikto! Tas nav nedz saimnieciski, nedz gudri, nedz tālredzīgi. Diemžēl tas kļūst moderni Latvijas politikā. Graut top modē un tas biedē. Vismaz mani.

Es aicinu visus, dodoties uz vēlēšanu iecirkņiem, atstāt mājās pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu radīto nogurumu un īgnumu mūsos un atdot savu balsi par sarakstiem, kuros ir cilvēki, kuri praktiski piedalījušies pilsētas un novada izaugsmē pēdējā desmitgadē, tādējādi nodrošinot iesākto darbu pēctecību. Es aicinu balsot par sarakstiem, kuru dalībnieki līdz šim ir pratuši un joprojām prot priekšvēlēšanu diskusijās saglabāt savstarpēju cieņu un elementāru pieklājību, jo tādu tie pratīs ienest arī domē!

Vienlaikus es aicinu ignorēt tos sarakstus, kuru dalībnieki kārtējo reizi sola visu darīt pa jaunam un beidzot pa īstam pareizi, izķert un principiāli atmaskot visus pašvaldības naudas zagļus un korumpantus, ierosināt izmeklēšanas par un pret visu iespējamo un tā tālāk. Es aicinu neatdot savu balsi par cilvēkiem, kuri priekšvēlēšanu retorikā nav spējuši izvairīties no konkurentu nomelnošanas, personiskiem apvainojumiem un neticami skaļiem solījumiem tā vienkāršā iemesla dēļ, ka šādi ļaudis nekad, nekad nebūs vilcēji nevienā pasākumā, jo visa viņu enerģija aiziet, kā tautā saka, svilpē, un tukšie solījumi, sakaroties ar dzīves patiesībām, plīst kā ziepju burbuļi.

Un tomēr nevaru atturēties no kopēja aicinājuma abu politisko virzienu piekritējiem – lūdzu, izbrīvējiet sev laiku un piedalieties Alūksnes novada domes vēlēšanās! Nepiedalīšanās vēlēšanās nav protesta forma, tā ir vienkārši izniekota iespēja piedalīties savas valsts pārvaldē!

Patiesā cieņā, Ventis Mikuda, sirdī joprojām alūksnietis

Aizdomīgais tūrisms Alūksnes novadā

Alūksnē un arī citur novadā pēdējā laikā ir uzbūvēti daudzi objekti, ko var saukt par tūrisma objektiem. No šiem objektiem labumu gūst arī novada iedzīvotāji, tomēr dažreiz piemirstam, ka lielākā daļa šo objektu ir būvēti par naudu, ko neesam nopelnījuši (uz parāda).

Neesmu pamanījis, ka projektu realizētāji būtu interesējušies, ko par to visu domā novada iedzīvotāji. Gluži pretēji. Domes amatpersonas vienkārši dara mums zināmu, ka tā vajag un tā ir labi. Protams, mēs visi strādājam, pelnam, maksājam nodokļus, un gribam dzīvot sakoptā un skaistā vidē. Tā tam arī jābūt.

Taču pašreizējā dome ir realizējusi daudzus tūrisma projektus, no kuriem labumu gūst tikai neliels skaits uzņēmēju, nevis Alūksnes novada iedzīvotāji kopumā. Cik zinu, šie projekti ne tikai nav atpelnījuši ne eiro sevī ieguldītās naudas, bet ar saviem ienākumiem nevar nosegt pat ikdienas apsaimniekošanas izmaksas. Tās nosedzam mēs, novada iedzīvotāji, no naudas, kas varētu tikt izlietota mūsu labklājības uzlabošanai.

Es uzskatu, ka šie projekti nav realizēti tāpat vien. Manuprāt, konkrētas personas un amatpersonas ir personīgi ieinteresētas šo ārkārtīgi dārgo tūrisma objektu būvniecībā, pēc tam ar dažādu mediju starpniecību apzināti radot iespaidu, ka tas ir izdevīgi novada iedzīvotājiem.

Jānis Birznieks

Kam uzticēt savu novadu nākamajos četros gados

Reizēm skatiens no malas ir vērtīgs, jo ne vienmēr spējam ieraudzīt un novērtēt to, kas mums jau dots, ka pats labākais jau notiek, ka tas jau ir ar mums, tepat blakus … Tāpēc man, kā bijušajai alūksnietei, rodas pārdomas par dzimto pilsētu, novadu, kā tie ir mainījušies un, pats galvenais, par cilvēkiem, kuri rada šīs pārmaiņas. Man patiešām ir liels prieks vērot pēdējos gados notiekošo Alūksnē! Ar lepnumu varu stāstīt cilvēkiem par pozitīvajām izmaiņām, rosināt doties ceļojumā uz manu dzimto pilsētu un ieteikt Alūksni kā piemēru citām pašvaldībām!

Šobrīd Alūksnes novads pat situācijā, kad iedzīvotāju skaits turpina samazināties, ir pietiekami stabils, saglabā savas teritorijas robežas, pastāv par sevi un attīstās. Neatkarīgi no tā, ka šis laiks ir ļoti sarežģīts un nezināmo priekšā ir daudz, tiek nodrošināta izglītība, sociālie pakalpojumi, notiek kultūras un sporta pasākumi atbilstoši ierobežojumiem, un, pats galvenais, tiek domāts par jaunām darba vietām, pakalpojumiem un cilvēkiem.  Svarīgi, lai cilvēki nebrauktu prom, vairāk atgrieztos vai arī izvēlētos Alūksni par savu mājvietu.

Ļoti vēlētos, lai iesāktais izaugsmes temps saglabātos un pat uzlabotos, taču rodas bažas, dzirdot nepamatotu kritiku. Kā tas iespējams, ka mērķa sasniegšanai tiek izmantotas zemiskas metodes? Tā vietā, lai darītu labus darbus un lepotos ar tiem, kāds braukā pa novadu, nomelnojot līdzcilvēkus ar netīriem vārdiem un meliem. Šeit vietā ir teiciens: “Neklausies, ko runā par cilvēku, bet klausies, ko viņš runā par citiem!”. Tikai sadarbojoties un vienam otru atbalstot, ir iespējama pozitīva virzība!

Pavisam drīz izšķirošā vēlēšanu diena, kas, no visas sirds, ceru, saglabās stabilitāti novadā un ļaus turpināt attīstību. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvērtēt un saprast, kas ir tie cilvēki, kuri Alūksnes vārdu šobrīd pacēluši saulītē, kuriem mums jāpasaka paldies un jāvirza nākamajiem lielajiem, svarīgajiem darbiem, lai iesāktā attīstība neapstātos, bet arvien plestos plašumā. Un, tikai rūpīgi apdomājot, izanalizējot, neklausoties negatīvās runās, bet, paskatoties uz reālajiem darbiem, ir iespējams pieņemt pareizo lēmumu un izvēlēties īstos cilvēkus, kuriem uzticēt savu novadu!

Mīļie novada iedzīvotāji, iesaku rūpīgi visu izsvērt un pārdomāt, kuru lapiņu iemest vēlēšanu urnā, kas nesīs mūs uz saticību, mīlestību un labklājību. Veiksmi un izdošanos!

Novadniece Vita Leite

Rūpes” par iedzīvotājiem

Nereti nav saprotams, vai iedzīvotājs un tā īpašums ir piederīgs Alūksnei un tās novadam, kuru pārvalda pašvaldība? Šībrīža deputāti un kuri kandidē arī jaunajās vēlēšanās, pilnu muti apgalvo, ka viss, kas te radīts tūristu piesaistei, vienlaicīgi ir arī rūpes par vietējo iedzīvotāju.

Vai tiešām tā ir?

Piemēram:
1. Veidojot Alūksnē jauno kanalizācijas sistēmu, pārrauta esošā, darboties spējīgā lietus ūdeņu novades sistēma. Rezultātā applūdušas trīs māju īpašnieku zemes, izpostīti ogulāji un augļu krūmi. Veidojot jauno ūdeņu novades sistēmu, sniedza atbildi: “Domājam, ka jaunā sistēma problēmu atrisinās.” Neatrisina! Teritorijas arvien slīkst ūdenī. Pašvaldības atbilde – tas ir privātīpašums.
2. Nodambējusies pilsētas kanalizācija. Ieplūst dzīvojamās mājas pagrabā līdz pusliela (kāja) dziļumā. Jātīra, protams, mājas īpašniekam, jo – tas ir privātīpašums.

3. Īpašums
Īpašums – vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Ar smago tehniku 30 metru attālumā (tuvāk par 100 metriem mājai darbi jāskaņo ar kultūras pieminekļu inspekciju – netika izdarīts) remontē ceļu (labs darbs!), vibrācijas rezultātā plaisā sienas un pat skurstenis. Rezultātā – ugunsgrēks. Vainīgais – privātīpašnieks, jo nav pārbaudījis ēkas stāvokli pēc tam. Apdrošinātāji nemaksā apdrošināšanas naudu, jo pārkāpti būvnormatīvi laikā, kad ēka bija pašvaldības pārvaldījumā.
Saistošie noteikumi Alūksnes novadā nosaka palīdzību ārkārtas situācijā. Ugunsgrēks acīmredzot nav ārkārtas situācija, jo uz lūgumu palīdzēt sniegta jurista sagatavota atbilde – “aizliegts, jo ir privātīpašums”.
Kad no Alūksnes novada attāls novads informē par palīdzības sniegšanu valsts mērogā, ir pagājis vairāk kā pusgads, pašvaldības atbilde – “Nokavēji, bija jānāk 3 mēnešu laikā.” Bet pirmā vēstule – liegums atbalstīt. Tad kādēļ sniedza atbildi “Ar likumu aizliegts”? Nodurta galva un klusums. Atbildes vietā.

4. Ziema ar sniegu
Sniegu tīrot, tas tiek novirzīts uz īpašnieka teritoriju norobežojošo sētu un pat nolauzts sētas stiprinājuma mietiņš. Blakus ir foršas, brīvas teritorijas. Kādēļ gāzt uz sētas? Kam jālabo? Protams, īpašniekam, jo tas ir privātīpašums!

5. Ūdens pieslēgšana
Kaimiņmāja vēlas ūdeni, pieslēgties pilsētas ūdensvadam. Lūdzu! Nejautājot īpašniekam (no pieslēguma punkta) atļauju, patvaļīgi ierodas pagrabā pie darbojošās sistēmas, un pieslēgums kaimiņam nodrošināts! Šajā gadījumā izskatās, ka tas nav privātīpašums. Toties pēc gadiem, sākot mainīt ūdens skaitītājus, īpašniekam izsaka pārmetumu – “jūs zogat ūdeni.”
Vai, kad blakus mājā pietrūkst ūdens padeves. Īpašnieka teritorijā iebrauc tehnika, izrok visus stādījumus un tos likvidē, atkal – bez īpašnieka atļaujas. Bet, meklējot vainu, bedre ir liela un dziļa. Atbildīgais – privātīpašnieks. Likums nosaka slēgt servitūta līgumu par caurejošajām pazemes komunikācijām. Atbildē – klusums. Nav pat shēmas, kādam nolūkam un kurp virzās šīs pazemes komunikācijas. Savukārt īpašniekam – jāievēro likuma normas, kas attiecas uz atbilstošajiem servitūtiem.

Vai no manis minētajiem faktiem var secināt, ka pašvaldība (deputāti) patiesi rūpējas par saviem iedzīvotājiem un tās pārziņā esošo teritoriju? Īpašnieks sauc palīgā, policijas atbilde – “Nedrīkstam, privātīpašums.” Šī ir atsauce uz deputātu kandidātu apgalvojumu, ka viņi domā par saviem iedzīvotājiem. Ir jau labi pasniegt labos darbus. Es nesaku, ka tie darbi un darbiņi ir slikti. Es runāju par to, ka, darot labos darbus, darītāji parasti nodara ļaunumu esošajam un visu atbildību pēc tam uzliek uz iedzīvotāju pleciem. Pat valdības līmenī. Vai deputātu pienākums nav, paralēli aizliegumam, dot arī risinājuma variantu (piemēram, par zaru dedzināšanu savā īpašumā). Paralēli “sodīsim”, dot arī norādi, ko nabaga pensionāram darīt ar šiem zariem? Vismaz Lielās talkas, pavasara un rudens sakopšanas talku laikā. Jautājums par ūdens plūdiem vairāku īpašumu teritorijā nu jau daudzus gadus neatrod dzirdīgas ausis. Vai tiešām var līdzēt tikai valsts mēroga TV raidījums?

Vai deputātu pienākums nav arī kontrolēt izpildvaru un, sekojoši, konkrētos izpildītājus? Pārākuma apziņa un iedzīvotāju noniecināšana deputātiem traucē domāt par sava novada iedzīvotājiem. Dara tikai to, ar ko var spodrināt savas „spalvas”.

Viedokli pauž Alūksnes novada iedzīvotāja Ilze Baltais

Nedrīkst sēdēt mājās – jāiet vēlēt

Cienījamie iedzīvotāji, nodokļu maksātāji, Alūksnes pilsētas un novada vēlētāji. Mēs, Torņa ielas Alūksnē nodokļu maksātāju, vēlētāju grupa uzrunājam jūs, vēlētājus. Līdz vēlēšanām atlikušas dažas dienas, paraugieties, kādas reklāmas visur, kādi partiju solījumi, padomājiet, cik tajos ir taisnības. Ļoti lūdzam jūs, neļaujiet sevi apmānīt, izsveriet, analizējiet, kuram deputātam kaut reizi esat lūguši palīdzību un saņēmuši reālu problēmas risinājumu, ne tikai solījumus; ko jūs gribat redzēt kā savu uzticības personu, kura uzklausīs, palīdzēs un neaizmirsīs solīto.

Mēs saskārāmies ar uzticības zaudējumu. Mēs, iedzīvotāji, nodokļus maksājam regulāri, papildinām pilsētas budžetu, bet ar mums rēķinās vienu reizi četros gados, tāpēc nedrīkst sēdēt mājās, ir jāiet vēlēt. Izvēle ir pietiekoša. Ja nav ticības iepriekšējiem deputātiem, dosim iespēju jaunajiem kandidātiem, paļaujoties uz viņu krietnumu, redzējumu, pārliecinātību labākai rītdienai.

2016. gadā Torņa ielas 15. nama 5. kāpņu telpā notika gāzes sprādziens (no nelaimes neviens nav pasargāts) un 33 cilvēki zaudēja mājas. Nelaime notika SIA “Alūksnes nami” administrācijas bezatbildības, nolaidības dēļ, jo iedzīvotāju izsaukumi gāzes komunikāciju pārbaudei mājā bija vairākkārtēji. Izrādījās, ka SIA “Alūksnes nami” nebija vajadzīgo sertifikātu iekšējo komunikāciju apkalpošanai, nebija arī speciālista gāzes apkalpes jautājumos.

Gandrīz piecus gadus 5. kāpņu telpas dzīvokļos nekas nenotiek. Lieli materiālie, morālie, psiholoģiskie zaudējumi iedzīvotājiem. Visus šos gadus “Alūksnes nami” katru mēnesi sūta rēķinu par dzīvokļa apsaimniekošanu (kuras nav). Kāpņu telpa nav pieejama. Par pēdējo dzīvokļa apmeklējumu (20 minūtes) katram sava dzīvokļa apmeklētājam tika izrakstīts rēķins 6,05 eiro.

Bija solījumi – sešu mēnešu laikā visu izremontēt; ka jauno, 2017. gadu, sagaidīsim savās mājās. Tad solīja, ka uz 2018. gada rudeni viss būs kārtībā. 2018. gada decembrī deviņu iedzīvotāju pieņemšanas laikā solīja, ka nauda remontam ir (ap 200 000 eiro), vajag tikai firmu, kas remontēs. 2019. gadā solīja, ka pirmā pieteikusies forma remontēs un atjaunos, bet šai firmai atteica SIA “Alūksnes nami”. Beidzot, 2021. gadā, ir pieteikusies firma remontam, bet nav naudas! Naudu meklē. Tā tiek risinātas nodokļu maksātāju, kāpņu telpas iedzīvotāju problēmas.

Viss ir atkarīgs no vēlētājiem, ko ievēlēsim uz turpmākajiem četriem gadiem. Kādi mēs, tādi mūsu deputāti. Kā lemsim, tā dzīvosim. Jūsu tiesības vēlēt neviens nav atcēlis, balsot par deputātu kandidātiem, lai uzlabotu reģiona iedzīvotāju dzīvi, lai cilvēki nebrauktu projām, lai neslēgtu skolas, transporta līnijas, lai ikviens ir svarīgs un ir cerība labākai dzīvei.

Lūgums un vēlējums jaunajai domei:

– stingri sekot un kontrolēt iedzīvotāju lūgumu izpildi, lai neviens nepaliktu neizskatīts;

– pievērst lielāku uzmanību dzīvojamā fonda uzlabošanai, izmantojot Eiropas fondu finansējumu;

– izskatīt jautājumu “Kāpēc apkure Alūksnē ir starp dārgākajām valstī?”;

– attīstīt sporta iespējas visām vecuma grupām;

– vairāk pieaicināt ārstus – konsultantus, lai nav jābrauc uz Valmieru, Smilteni, Gulbeni;

– pārdomāt un organizēt darba vietas jauniešiem;

– kopā ar mūsu novada biznesmeņu – mecenātu palīdzību organizēt, apmaksāt un iedzīvināt projektu “Muižas parka attīstība” un piemiņai iekalt katra mecenāta uzvārdu ieejas vārtos (vārti – biznesmeņa dāvana pilsētai);

– lūdzam atgriezt pilsētas iedzīvotāju ticību un palīdzēt atjaunot Torņa ielas 15. mājas kāpņu telpu, māju pilnībā un atgriezt iedzīvotājus savās mājās, jo māja ir pilsētas bilancē.

Jaunajai domei jāmainās un jāpagriežas pret saviem iedzīvotājiem, vēlētājiem un nodokļu maksātājiem realitātē.

Deputāti – uzticības personas – tautas kalpi!

Alūksnes pilsētas Torņa ielas vēlētāju, nodokļu maksātāju grupa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.