Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cienīsim otra darbu!

Foto: pixabay.com

Šoreiz manā pārdomu grozā ir jautājums vai protam cienīt otra darbu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To savā laikā iemeta cilvēks, kuru es ļoti cienu, kurš pats prot to darīt.

Sākums šī pārdomām bija pavisam ikdienišķs. Parastā darbā dienā tika mazgāta grīda, es steidzos nodot kādu ziņu un pie reizes arī pārmīt kādu vārdu kā jau tas notiek, satiekoties no rīta. Kad jau biju laimīgi tikusi pāri tikko izmazgātajai grīdas pusei – izdzirdēju noteiktu, stingru balsi- cieni taču otra darbu!

Vēlāk apdomājusies es sapratu, ka aizrādījums patiesībā atsedza ļoti dziļu domu, problēmu, ar kuru nākas saskarties dienu no dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru rītu sētnieces, arī sētnieki noslauka ielu, salasa skārdenes, visu, ko gājēji nometuši. Varētu domāt, ka tīrs būs visu dienu. Nekā nebija! Drīz vien uz tīrās ietves nokrīt tukša cigarešu paciņa, tad nopīpēta cigarete, aizlido konfekšu papīrs. Sākas viss no gala. Ko citi sakopj to citi noteikti steigsies piemēslot. Tagad neprotam vai negribam uzvesties sabiedriskajā tualetē. Brauc sveši cilvēki, ko lai viņi domā jo tualete ir pilsētas seja. Vainīga protams atkal apkopēja, cienīsim taču arī šo cilvēku.

Necieņas izrādīšana redzama arī, kad ejot sabiedriskās vietās nenoslaukām kājas, pēdas paliek gaiteņos, uz kāpnēm, uzkoptajām grīdām. Netiek taupīti arī sabiedriskie transporti. Tur paliek papīri, tukšas pudeles, ar domu, ka gan jau šoferis iztīrīs. Ja godīgi, tad necieņas izrādīšana ir arī nerēķināšanās ar otra laiku, respektīvi, solījumu nepildīšana. Sola atnākt vienā laikā, bet ierodas pēc pāris stundām vai vispār neierodas. Žurnālisti to, manuprāt, visvairāk izjutuši.

Ļoti iespējams, ka cieņu pret otra veikumu ievēro savā ģimenē, skolā, jo neitrālā zonā par tīrīšanu saņem algu. Tāds domāšanas veids ir ļoti iespējams, taču ļoti zemisks un patiesībā vairāk piesārņo sevi, arī tā ir necieņas izrādīšana pret savu tuvāko un kā bumerangs atgriežas pie paša, pie ģimenes un skolas. Varbūt tomēr der atcerēties teicienu „Nedari otram to, ko pats negribi, lai tev dara’’, tad arī mūsu domas un apkārtne ap mums kļūs gaišāka. Lai izdodas!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.