Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ātruma kontrolei joprojām pievērš īpašu uzmanību

Redakcijā vērsās kāds lasītājs, kurš vēlējās publiski palikt anonīms, un ar laikraksta starpniecību noskaidrot, cik ātri tagad drīkst braukt pa valsts autoceļu Alūksne – Litene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mudina braukt lēnāk

“Vēlējos precizēt, kā tad īsti ir ar ceļa zīmēm, kas uzstādītas uz Alūksne – Litene ceļa remontdarbu laikā. Šobrīd ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes ir izvietotas no Alūksnes pilsētas robežas līdz Annas krustojumam. Kā zināms, tad ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes darbība ir līdz tuvākajam krustojumam vai līdz apdzīvotas vietas beigām, vai līdz darbību atceļošajai ceļa zīmei. Tādā gadījumā sanāk, ka ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes darbība ir no Alūksnes pilsētas robežas līdz Annas krustojumam. Savukārt, katru dienu braucot uz darbu uz citu apdzīvotu vietu, saskāros ar to, ka policijas transports turpina ievērot ātruma ierobežojumu un mudina tā darīt arī citus autovadītājus arī pēc Annas krustojuma, kur ātrumu ierobežojošās ceļa zīmes nav uzstādītas. Palīdziet saprast radušos situāciju!” raksta lasītājs.

Informācija par izsistiem vējstikliem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa priekšniece Valda Gibala – Lesiņa laikrakstam atbild – satiksmes uzraudzība uz autoceļa Alūksne – Litene notiek atbilstoši normatīvo aktu un uzstādīto ceļa zīmju prasībām, un tā noteikti bija arī lasītāja pieminētajā gadījumā.

“Atļautā braukšanas ātruma kontrole minētajā posmā notiek regulāri, lai disciplinētu autovadītājus un novērstu satiksmei bīstamas situācijas. Policija seko līdzi ceļa zīmju izvietošanai un strādā atbilstoši to darbības zonai. Uz šī ceļa ātruma kontrolei tiek pievērsta īpaša uzmanība, jo esam saņēmuši informāciju no vairākiem autovadītājiem par automašīnu braukšanas laikā uzceltu akmeņu izsistiem vējstikliem,” skaidro policijas iecirkņa priekšniece.

Var apstrīdēt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka ātruma fiksēšana notiek ar verificētām mērierīcēm, pārkāpumu fiksējot videoierakstā. “Ja autovadītājam rodas pamatotas šaubas par pārkāpuma inkriminēšanu vai arī tam nepiekrīt, tad viņš var lūgt notikuma vietā uzreiz iepazīties ar videoierakstu. Pie atbildības saucamajai personai ir tiesības iepazīties ar lietas materiāliem,” skaidro V. Gibala – Lesiņa, atgādinot, ka policijas darbinieka pieņemto lēmumu par sodu persona drīkst apstrīdēt likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.