Svētdiena, 21. decembris
Toms, Tomass, Saulcerīte
weather-icon
+5° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Sliežu metināšanas centrs - modernākais Eiropā

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” sliežu metināšanas centra atklāšanā pavasarī piedalījās Eiropas Savienības un Francijas vēstnieki.

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” sliežu metināšanas centra atklāšanā pavasarī piedalījās Eiropas Savienības un Francijas vēstnieki, Eiropas Komisijas un Baltijas valstu dzelzceļa, kā arī tehnoloģisko iekārtu piegādātājfirmu pārstāvji. Centra rekonstrukcijas trešā kārta tika pabeigta 3.oktobrī. Ar to pilnībā noslēgusies objekta modernizācija.
Centra modernizācija notika no 1999. līdz 2001.gadam par Phare programmas piešķirtajiem līdzekļiem 2,676 miljonu eiro apmērā un “Latvijas dzelzceļa” līdzekļiem 320 tūkstošiem latu. Tās mērķis bija modernas, Eiropas standartiem atbilstošas sliežu metināšanas ražotnes izveide, kas nodrošinātu nevainojamu darbu izpildes kvalitāti un sekmīgi konkurētu ar citu valstu līdzīga profila uzņēmumiem. Iegādāta firmu “Geismar” un “ESAB” tehnoloģiskā iekārta, kas pēc iespējām un tehniskajiem parametriem ir viena no modernākajām
Jaunajai sliežu metināšanas līnijai ir virkne priekšrocību. Tā ir metināšanas procesa automatizācija, sametinātās šuves stiprības paaugstināšana un citas. Izmantojot jaunās tehnoloģijas iekārtas, iespējams sametināt un iekraut vagonos līdz 802 metru garu viengabala sliežu posmu. Pārmaiņas skārušas arī centra izejvielu saņemšanas laukumu, kur no vagoniem var izkraut un sagatavot tālākai apstrādei līdz 50 metru garas sliedes. Līdz šim tie bija tikai 25 metri. Uzlabojums ir būtisks, jo garākās sliedēs ievērojami samazinās metināto šuvju skaits.
Ar moderno sliežu metināšanas centru 30. oktobrī iepazinās arī žurnālisti no Gulbenes, Cēsīm, Madonas, Valmieras un citām ar dzelzceļu saistītām pilsētām.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri