Alūksnes pilsētas domes iesniegtais projekts „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošu kabinetu iekārtošana un materiālās bāzes nodrošināšana Alūksnes vidusskolā” guvis Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.
Īstenojot projektu, Alūksnes vidusskolā paaugstinās vispārējās vidējās izglītības kvalitāti, modernizēs un pilnveidos skolas materiāli tehnisko bāzi, nodrošinot kvalitatīvu vidējās izglītības programmas īstenošanu dabaszinātnēs un matemātikā.
Kabineti neatbilst mūsdienu prasībām
Alūksnes pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Jānis Cīmiņš norāda, ka projekts ir atbalstīts, bet divu nedēļu laikā tajā jāveic daži precizējumi. Projektu īstenos divu gadu laikā. Alūksnes vidusskolā veiks ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas kabinetu renovāciju, izveidos 20 vietas darbam ar datoru, iegādāsies mācību materiālus, iekārtas, aprīkojumu un tehnoloģijas ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas izglītības programmu īstenošanai. Plānots iegādāties arī mēbeles un pilnveidot bibliotēkas un mācību video fondus.
Alūksnes vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Līga Krūmiņa pauž lielu gandarījumu par projekta atbalstīšanu, jo tas ļaus ievērojami uzlabot mācību procesu skolā.
“Dabaszinātņu kabineti, ierīces laboratorijas darbu un demonstrējumu veikšanai skolā neatbilst mūsdienu prasībām. Datori iegādāti 2000.gadā, skolas materiāli tehniskā bāze ir fiziski nolietojusies. Tabulas, kartes un globusi pārsvarā ir mazākumtautību valodā,” viņa saka.
Būs modernas tehnoloģijas
L.Krūmiņa atzīst, ka kvalitatīvas ķīmijas, bioloģijas, matemātikas, fizikas apguves iespēju nodrošināšanai skolai ir nepieciešams modernizēt un pilnveidot kabinetu materiāli tehnisko bāzi. “Vajag ieviest modernas tehnoloģijas, iegādāties iekārtu aprīkojumu, datortehniku, nepieciešamo programmatūru, izveidot datu bāzi, pilnveidot bibliotēku, mācību video fondu un fonotēku. Nepieciešams modernizēt eksakto zinību priekšmetu kabinetus, aprīkojot tos ar vajadzīgajām komunikācijām, ventilācijas sistēmu, elektropievadiem, ūdensvada, kanalizācijas un ugunsdrošības sistēmām atbilstoši priekšmetu specifikai,” stāsta L.Krūmiņa.
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka norāda, ka projekta kopējās izmaksas ir 98 392 lati. Eiropas Reģionālās attīstības fonds no tā finansē 85 procentus jeb 83 633 latus, valsts finansē 6 procentus jeb 5904 latus, bet Alūksnes pašvaldība – 9 procentus jeb 8855 latus.