Zemessardzes štāba organizētā vasaras nometne noslēdzās ar pārbaudes sacensībām Gulbenes biatlonistu šaušanas bāzē.
Zemessardzes štāba organizētā vasaras nometne noslēdzās ar pārbaudes sacensībām Gulbenes biatlonistu šaušanas bāzē.
No visas Latvijas nedēļas vasaras nometnē Lejasciemā bija 30 jaunsargu. Šo pasākumu finansiāli atbalstīja Zemessardzes štābs, organizēja 25.kājnieku bataljons un treneris Māris Čakars.
“Nometnē treniņi notika divreiz dienā. Dzīvojām Lejasciema skolas internātā. Ievērojām treniņu režīmu, katru vakaru notika dažādi atpūtas pasākumi, kā arī pārgājieni, peldēšana, stafetes, bija “mēmais šovs”. Bērni ir ļoti aktīvi. Pēc treniņiem viņiem ir atpūtas laiks, taču neviens negulšņā, bet aktīvi darbojas,” saka Alūksnes jaunsargu vadītāja Dzintra Andrejeva.
Šīsvasaras nometnes galvenais mērķis – noteikt perspektīvākos sportistus biatlonam. Pēc pārbaudes sacensībām un fiziskās testēšanas rezultātiem perspektīvākajām meitenēm piedāvās trenēties pie Māra Čakara.
“Neviens no bērniem agrāk nav trenējies biatlonā, jaunsargos ir šāvuši gan ar gaisa, gan arī pneimatiskajām šautenēm. Pirmdien bija fiziskās sagatavotības testi, tad nedēļu trenējāmies, bet galvenās sacensības notika piektdien,” stāsta Dz.Andrejeva.
No Alūksnes nometnē piedalījās Lāsma Ozoliņa. Pārbaudes sacensībās viņa labi veica trasi, diemžēl pievīla šaušanas rezultāti.
Pēc sacensībām Māris Čakars apbalvoja labākos ar pārsteiguma balvām. Vasaras biatlona trasē ātrāko laiku uzrādīja Zanda Savļaka no Gulbenes, 2.vietā Suzanna Halilova no Jēkabpils, 3.vietā Viktorija Savļaka (Gulbene).