Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 2.95 m/s, D-DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Muzejs dāvinājumā saņem novadnieka gleznas

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā ciemojās komponists Mārtiņš Brauns un viņa tēvs Voldemārs Brauns. Viņi muzejam dāvināja piecas Jāņa Selgas gleznas, kas tapušas laikā no 1950. līdz 1980.gadam.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā ciemojās komponists Mārtiņš Brauns un viņa tēvs Voldemārs Brauns. Viņi muzejam dāvināja piecas Jāņa Selgas gleznas, kas tapušas laikā no 1950. līdz 1980.gadam.
“Voldemārs Brauns bija terapeits, ko pēc augstskolas beigšanas nosūtīja darbā uz Alūksni. Viņa sieva Tamāra bija acu ārste. Gleznotājs Jānis Selga bija Braunu ģimenes draugs un arī pacients, tāpēc dāvinājis gleznas.
Draudzība turpinājās arī tad, kad Brauni pārcēlās uz Rīgu. Mārtiņš dzimis Alūksnē. Pilsētas mūzikas skolas direktors Jānis Ādamsons informēja vecākus, ka zēnam ir absolūtā dzirde, tāpēc rosināja pārcelties uz galvaspilsētu, kur bija labākas iespējas attīstīt talantu,” stāsta Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja fondu glabātāja Anita Rozniece.
Muzejs ieguvis vairākas ainavas, vienu gleznu ar fantastikas tēmas attēlojumu un rozes, ko J.Selgam sevišķi patika gleznot.
V.Brauns gatavojas mainīt dzīvesvietu, tāpēc secinājis, ka gleznām piemērotāka vieta būs Alūksnes muzejā. Pašlaik šie darbi nav tādā kārtībā, lai tos varētu izlikt apskatei. Tie ir jāapstrādā un jāierāmē.
Saņemta restaurācijā nodotā Leo Kokles lielformāta glezna. To restaurēja vecmeistare Rita Plaude.
2.oktobrī notiks konference, kurā runās par L.Kokles un viņa laika mākslu. Ar konferenci noslēgsies projekta pasākumi gleznotāja atcerei, kuros bija vairākas gleznu izstādes, tikšanās ar L.Kokles tuviniekiem un laikabiedriem.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri