Jāzepa Vītola memoriālajam muzejam “Anniņas” nedaudz vairāk par mēnesi ir jauns vadītājs Jānis Krišjānis.
Jāzepa Vītola memoriālajam muzejam “Anniņas” nedaudz vairāk par mēnesi ir jauns vadītājs Jānis Krišjānis.
“Mana dzīve tagad ir saistīta ar Gaujienu, tāpēc vajadzēja atrast arī darbu. Kad man piedāvāja šo amatu, piekritu. Apzinos, ka man vēl daudz ir jāmācās, taču darbs patīk, es centīšos,” stāsta muzeja “Anniņas” vadītājs Jānis Krišjānis.
J.Krišjānis pēc izglītības ir ekonomists, taču jau ilgus gadus darbojas Cēsu Tautas teātrī. “Uzskatu, ka tāpēc kontaktēšanās ar cilvēkiem un vārda māksla nav sveša, tāpēc nolēmu mēģināt,” saka muzeja vadītājs. Viņš sācis cītīgi mācīties J.Vītola biogrāfiju un iepazīst muzeja darbību, klausās komponista darbus, daudz palīdz muzeja līdzšinējā vadītāja Ineta Riepniece. “Man patīk Gaujiena. Jo vairāk pa to staigāju, jo vairāk iemīļoju, lai gan pats esmu nācis no slavenās Vecpiebalgas,” atzīst J.Krišjānis.
Mēneša laikā viņš paspējis muzejā uzņemt ekskursantu grupas. Jāzepa Vītola svētkos J.Krišjānis bija viens no pasākuma vadītājiem. “Priecājos, ka svētku laikā nodibināja Jāzepa Vītola fondu. Liela daļa Gaujienas, kas piesaista tūristus, atrodas komponista mantinieces Maijas Zīles īpašumā, tāpēc ar fonda palīdzību varētu šo jautājumu risināt, lai tā būtu publiski pieejama un sakārtota,” bilst J.Krišjānis.