Otrdiena, 27. janvāris
Ilze, Ildze, Izolde
weather-icon
+-9° C, vējš 2.24 m/s, A-ZA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Mazpulcēni audzēs trušus

Kopš pirmdienas Strautiņu mazpulka dalībniekiem ir ļoti atbildīgs uzdevums – jākopj un jāaudzē truši, ko viņi saņēma kā dāvanu “Heifer” projekta laikā.

Alsviķu pagasta biedrība “Atskalas” īsteno “Heifer” projektu, kas paredz audzēt un nodot tālāk ģimenēm dāvanā dažādus mājdzīvniekus. “Heifer” projekta vadītāja Alsviķu pagastā Anita Šteinerte uzrunāja arī Strautiņu pamatskolas mazpulcēnus iesaistīties trušu audzēšanā, kam viņi atsaucās ar lielu prieku. Tādēļ 28.martā Strautiņu pamatskolā notika trušu dāvināšana mazpulcēniem, bet pirms tam viņi klausījās izglītojošu lekciju par trušu audzēšanu, kopšanu, barošanu un īpatnībām, ko vadīja šķirnes trušu audzētāja Dzintra Lezdiņa no Smiltenes novada “Ķiguļiem”, un guva informāciju par “Heifer” projektu.

Ne visi grib “makšķeri”
A.Šteinerte atzīst, ka sākotnēji bija iecerēts projektu izvērst Karvas pusē, bet, tā kā atsaucība nebija tik liela, aptverta arī pārējā Alsviķu pagasta teritorija un Annas, Jaunalūksnes, Veclaicenes pagasts. Iecerēts, ka desmit ģimenes saņems aitas, piecas ģimenes – Būru gaļas šķirnes kazas, piecas ģimenes – trušus. Pirmie truši jau ir ataudzēti, un tos tagad saņēma Strautiņu mazpulcēni – kopumā desmit trušus.
“Diemžēl liela daļa cilvēku, kas varētu būt šā projekta auditorija, labāk izvēlas saņemt pabalstus nekā ieguldīt darbu un paši kaut ko izaudzēt sev. Manuprāt, garantētā minimālā ienākuma pabalsts ir cilvēku sabojāšanai, jo, piemēram, kāda trīs bērnu ģimene, ko uzrunāju iesaistīties, atzina, ka pabalstos saņem vairāk nekā pamatskolas skolotājs! Tad kāda jēga viņiem pūlēties? Es pati “Heifer” projekta aktivitātēs iesaistījos, kad tas notika Veclaicenes pagastā – man ļoti patika! Gribēju, lai Karvas pusē arī viss atdzīvojas, bet ir ļoti grūti iekustināt cilvēkus,” stāsta A.Šteinerte un uzsver, ka finansējumu projektam sarūpēs amerikāņi trīs gadu garumā.

Bērni ir ļoti atbildīgi
Projekta mērķis ir veicināt dāvināšanas prieku, ko Strautiņu mazpulcēni jau izjuta, dāvanā saņemot katrs vienu vai divus trušus. Par tiem viņiem tagad būs jārūpējas, bet, kad būs piedzimuši un paaugušies mazie trusēni, jādāvina tie tālāk citiem cilvēkiem.
6.klases skolniece Liāna Hanarina atzīst, ka viņai ļoti patīk mājdzīvnieki, tādēļ vēlas izjust, kā tas ir – rūpēties par mājdzīvnieku, kas pieder pašai. “Mums mājās jau ir truši, tādēļ zinu, kā par tiem jārūpējas, bet gribas arī izmēģināt jaunas šķirnes un tās savstarpēji krustot. Mazpulkā man ļoti patīk visas aktivitātes, ko veicam, jo skolotāja Sandra Buliņa prot izdomāt daudz interesanta,” saka L.Hanarina.
Strautiņu mazpulka vadītāja Sandra Buliņa uzsver – tika noslēgti līgumi ar vecākiem, ka viņi tam piekrīt un varēs nodrošināt trušiem atbilstošus apstākļus dzīvošanai un barošanai, palīdzēs saviem bērniem šajā projektā. “Bērni pret to izturas ar ļoti lielu atbildības izjūtu. Trušus viņiem uzdāvina, tādēļ liela interese par to audzēšanu ir arī citiem mūsu skolas bērniem, kuri nav mazpulkā. Turklāt šā projekta aktivitātes dod ģimenēm arī iespēju ar darbu pelnīt naudu,” stāsta S.Buliņa. Viņa norāda, ka trušus pārsvarā audzēs tās ģimenes, kur vecāki vai vecvecāki jau līdz šim pievērsušies truškopībai. “Ļoti labi, ka vecāki uzticas saviem bērniem un notic viņu spējām, atļauj viņiem, piemēram, arī audzēt bietes, burkānus, ko pēc tam bērni nodod zemnieku saimniecībai “Ezerkauliņi” tālākai realizācijai,” saka
S.Buliņa.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri