Septiņu gadu laikā 52 slimnīcas iecerēts pārveidot par ambulancēm, veselības vai sociālās aprūpes centriem.
Septiņu gadu laikā 52 slimnīcas iecerēts pārveidot par ambulancēm, veselības vai sociālās aprūpes centriem. To paredzēs veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības plānā, par ko valdība spriež šodien. Pagaidām nav zināms, vai pārveidot paredzēts arī Alūksnes slimnīcu.
“Kā tas būs, to neviens nezina. Šī nav pirmā reize, kad spriež par mazo slimnīcu likvidēšanu un ārstēšanas pakalpojumu uzlabošanu reģionu slimnīcās. Diemžēl ceļi ir slikti, slimniekiem nokļūt slimnīcās ir grūti. Tāpēc līdz šim spēkā bija otrs nosacījums, ka slimnīca nevar būt tālāk par 50 kilometriem no pacientu dzīvesvietas.
Tiesa, ir iespējams, ka Alūksnē saglabās neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Bet ārstēties vajadzēs braukt uz Valmieru vai citu reģionālo slimnīcu,” atzīst Alūksnes slimnīcas galvenais ārsts Uldis Jurciņš. Viņš domā, ka tādā gadījumā būs vajadzīgs vairāk neatliekamās medicīnas palīdzības mašīnu. Plānveida slimniekiem, protams, slimnīcā būs jānokļūst pašiem. Valdība slimnīcu pārstrukturizāciju realizēs, lai nodrošinātu veselības aprūpes sistēmas attīstību un paaugstinātu pakalpojumu kvalitāti. Pēc plāna Latvijā paredzētas 10 daudzprofila un 24 lokālās slimnīcas.
Pārmaiņas gaidāmas ārstniecības iestādēs, kuru apkalpošanas teritorijā dzīvo mazāk kā 30 000 iedzīvotāju. Alūksnes slimnīcas teritorijā ir apmēram 25 000 iedzīvotāju, tāpēc par tās un līdzīgu iestāžu likteni lems atsevišķi.
Attīstības plāns noteiks veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūru, kas būs atbilstoša iedzīvotāju vajadzībām un ekonomiskajiem kritērijiem. Pēc normatīvu ieviešanas paredzama primārās veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanās un ģimenes ārstu skaita palielināšanās. Tā pakalpojumi būs pieejamāki pacientiem, uzskata plāna autori.