Latvijas Radio programmu “Klasika” no 1.jūlija klausīsies plašāk Latvijā.
Latvijas Radio programmu “Klasika” no 1.jūlija klausīsies plašāk Latvijā. To nodrošinās raidītāji Kuldīgā, Rēzeknē, Daugavpilī un Cesvainē. Līdz ar to Latvijas Radio divas reizes palielinās programmas “Klasika” raidītāju skaitu.
Raidītāju jauda ir viens kilovats, un to darbību nodrošina Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs. “Klasiku” no Kuldīgas raidītāja varēs klausīties 92,0 megahercu (MHz) diapazonā, Rēzeknē – 101,8 MHz, Daugavpilī – 90,6 MHz, Cesvainē – 103,5 MHz diapazonā.
“Līdz šim “Klasika” skanēja Rīgā, Liepājā, Ventspilī un kopš janvāra arī Valmierā. Tā ir radioprogramma tiem, kas ir mazliet noguruši no komercradio vienveidības. Mēs dodam iespēju atgriezties pie pārbaudītām vērtībām – klasiskās mūzikas, džeza, radiolugām, raidījumiem par kultūru,” informē Latvijas Radio ģenerāldirektora palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Ivars Svilāns.
Viņš piebilda, ka tāpēc, ka Latvijas Radio pieder Eiropas Raidorganizāciju savienībai, iespējami apmaiņas raidījumi ar citu valstu radio. Tāpēc “Klasikā” skan arī pārraides no Ņujorkas Metropolitana operas.
Latvijas Radio pavisam ir četras programmas. “Klasika” ir viena no tām. “Klasikas” dzirdamības paplašināšana iespējama ievērojamu līdzekļu – 100 000 latu – ekonomijas dēļ, samazinot 1.programmas raidīšanu vidējos viļņos. No 1.jūlija tiek slēgti vidējo viļņu raidītāji Cesvainē, Rēzeknē, Kuldīgā un Daugavpilī. Taču Latvijas Radio turpina Rīgā 1.programmu raidīt vidējos viļņos.
Nākotnē Latvijas Radio cer pilnībā pāriet uz raidīšanu ultraīsviļņu (FM) diapazonā. Problēmas ir ar dzirdamību Aucē un Ainažos. Jau 2000.gadā Latvijas Radio pieprasīja finansējumu diviem raidītājiem.