Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes rajona nodaļas priekšnieks Intars Zitāns informējis policiju, ka jaunieši zvana ugunsdzēsējiem un draud, sūta bezkaunīgas īsziņas uz mobilo telefonu.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes rajona nodaļas priekšnieks Intars Zitāns informējis policiju, ka jaunieši zvana ugunsdzēsējiem un draud, sūta bezkaunīgas īsziņas uz mobilo telefonu.
“Noskaidrots, ka aizdomās turamie ir 17 un 20 gadus veci alūksnieši. Ir ierosināta krimināllieta par huligānismu, un likums par šādu nodarījumu – iestādes darba traucēšanu – paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām. Bet, ja noziegums izdarīts grupā, var piespriest brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem ar policijas kontroli līdz trīs gadiem,” informē Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis. I.Zitāns stāsta, ka jaunieši sākumā zvanījuši ugunsdzēsēju operatīvajam dežurantam (tobrīd tā bija sieviete) uz 112 un mēģinājuši runāt par seksu, izlikdamies, ka zvana uz seksa pakalpojumu telefonu. Nekādi aizrādījumi nelīdzējuši. I.Zitāns mēģinājis ar zvanītājiem sazināties no dienesta mobilā telefona un likt saprast, lai netraucē ugunsdzēsējiem strādāt. Taču rezultātā bezjēdzīgus zvanus un zīmītes sācis saņemt arī viņš.
“Nācās noskaidrot zvanītāju personības. Lai tā būtu mācība citiem, ka nedrīkst traucēt glābšanas dienesta darbu. Laikā, kad kāds zvanītājs ākstās, kāds cits, kam vajadzīga palīdzība, nevar piezvanīt. Tātad tāda rīcība ir noziedzīga,” saka I.Zitāns.