Piektdiena, 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
weather-icon
+-19° C, vējš 1.66 m/s, A-ZA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Ierobežojumus nosaka daļai no ceļa

Alūksnes novadā starp uzņēmējiem ir neizpratne par to, kā “Latvijas valsts ceļi” (LVC) slēdz valsts autoceļus pavasara šķīdoņa laikā un kādēļ pat uz viena ceļa dažiem uzņēmējiem atļauj pārvadāt kravas, bet citiem – ne.

Uz ceļa Alūksne-Lucka kravnesības ierobežojums “10 tonnas” noteikts posmam ceļa vidū, bet abos galos satiksme ir atļauta. Sakritība ir, ka līdz ar to kravu pārvadājumus var veikt divi Alūksnes novada uzņēmēji un deputāti Jaunlaicenē un Ziemerī – Verners Kalējs (SIA “Verners un draugi” valdes priekšsēdētājs) un Andis Zariņš (SIA “Ozoli AZ” valdes loceklis), bet Māriņkalna uzņēmējiem tas ir liegts.

Vai lobē deputātus?
SIA “SGA Plus” īpašnieks Aivars Siliņš ar oficiālu iesniegumu vērsies LVC Alūksnes nodaļā, lai rastu tam izskaidrojumu, bet oficiālu atbildi vēl nav saņēmis. “Vērsāmies LVC ar lūgumu, lai kustībai atver vismaz vienu satiksmes virzienu no Māriņkalna – uz Alūksni vai uz šoseju, bet LVC Alūksnes nodaļas vadītājs Juris Priednieks nevēlējās šo problēmu risināt. Nav izprotams, kādēļ uz ceļa Alūksne-Lucka divos posmos satiksme ir atļauta, bet mums, trim Māriņkalna uzņēmējiem, liegta? Ja ceļš ir slēgts, tad slēgts visā garumā – būsim visi vienādi! Šāda situācija nav pirmo gadu. Kad SIA “SGA Plus” piegādāja šķeldu “Simonei”, arī mums deva atļauju braukt, tagad ir citādāk,” “Alūksnes Ziņām” saka A.Siliņš.
J.Priednieks apstiprina, ka uz ceļa Alūksne-Lucka atļauti kravu pārvadājumi no 16,3.kilometra līdz 17.kilometram un no 0. līdz 2,9.kilometram. “Iesniegumā pārmet korupciju un Alūksnes novada domes deputātu interešu lobēšanu, bet mana sirdsapziņa ir tīra. Šie ceļa posmi atvērti, lai nodrošinātu darbību uzņēmumiem SIA  “Ozoli AZ” un SIA “Verners un draugi”. Tika izvērtēta situācija, kā kravu transports ietekmēs ceļu, un secināts, ka bīstamākais posms ceļa seguma sabrukšanai ir no 8. līdz 11.kilometram un aiz Vengerskiem,” skaidro J.Priednieks. Viņš apgalvo, ka jau piecus gadus uz ceļa Alūksne–Lucka ir tieši šādi ierobežojumi. “Satiksmei slēdz nestspējā visvājākos ceļus. LVC atļāvuši uzņēmējdarbību šķīdoņa laikā arī, piemēram, ceļa Kolberģis-Ponkuļi posmā. Ja uzņēmējs A.Siliņš ar ierosinājumu LVC būtu vērsies agrāk, mēs to izvērtētu un, pieļauju, lēmums būtu pozitīvs,” saka J.Priednieks.

Vispirms zīme, tad mandāts
Arī A.Zariņš skaidro, ka šādi satiksmes ierobežojumi tur jau bijuši, pirms kļuvis par deputātu. “Neesmu vērsies ar lūgumu LVC zīmes izvietot tieši šādi, bet strādājam ar LVC, jo mums katru pavasari vajadzīgas braukšanas atļaujas. Viņi rada iespēju, lai uzņēmums var normāli strādāt – tā ir uzņēmējdarbības atbalstīšana. Saprotu uzņēmēju, kas atrodas pa vidu, bet viņam būtu jācīnās par savu darbību, nevis jātraucē citiem,” pauž A.Zariņš. Arī V.Kalējs apgalvo, ka vienošanās ar LVC bijusi jau pirms deputāta mandāta saņemšanas. “Maksājam krietnus nodokļus pašvaldības budžetā, dodam cilvēkiem darba vietas. Ja ceļu slēgtu, traucētu uzņēmējdarbībai, cilvēkiem nebūtu darba, mēs būtu tuvu bankrota robežai – diez vai tas būtu saprātīgi,” viņš saka. Šobrīd uz ceļa Alūksne–Lucka brīdinājums par to, ka pēc 700 metriem būs 10 tonnu ierobežojums, izvietota pie Alūksnes slimnīcas un ierobežojums stājas spēkā aiz pagrieziena uz SIA “Verners un draugi”. Līdz ar to daudzi kravas automašīnu šoferi tiek maldināti, jo Pils un Miera ielas krustojumā zīmes par ierobežojumiem nav. J.Priednieks uzsver, ka Pils un Miera ielas krustojums ir pilsētas teritorija. “Ja no pilsētas puses nāks ierosinājums šo ceļu slēgt jau Alūksnes teritorijā, to varam veikt, jo šobrīd rīkojamies savās robežās,” saka J.Priednieks.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri