Pirmdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona
weather-icon
+1° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Būs jādeklarē lauksaimniecības produkcijas uzkrājumi

Saeima nodevusi izskatīšanai Zemkopības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz, ka turpmāk zemniekiem būs jādeklarē lauksaimniecības produktu uzkrājumi.

Saeima nodevusi izskatīšanai Zemkopības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz, ka turpmāk zemniekiem būs jādeklarē lauksaimniecības produktu uzkrājumi.
Tas izstrādāts saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, lai varētu apzināt Latvijā brīvā apgrozībā esošos lauksaimniecības produkcijas uzkrājumus.
Apes ar lauku teritoriju zemnieku saimniecības “Vosukalni” īpašnieks Guntars Purakalns laikrakstam stāsta, ka viņu nopietni uztrauc šāda valdības iecere. “Katrs lēmums, ko valdība pieņem, cilvēkiem visu sarežģī. Arī šāds lēmums, ja to apstiprinās, būs kārtējais birokrātiskais solis,” vērtē zemnieks. Viņa saimniecībā papildus novirziens ir kartupeļu audzēšana, arī šobrīd tajā ir kartupeļu krājumi, ko realizē.
Likumprojekts paredz, ka pārtikas krājumi būs jādeklarē visiem zemniekiem, kam īpašumā uz šā gada 1.maiju būs lauksaimniecības produkcijas uzkrājumi – graudaugiem tie pārsniedz piecas tonnas, bet pārējiem lauksaimniecības produktiem – 500 kilogramus. “Šādas nomas nevar attiecināt uz mazajiem ražotājiem. Zemnieks jau iepriekš nevar pateikt, cik daudz un kad produkciju varēs realizēt,” apgalvo G.Purakalns. Viņš uzskata, ka šādus noteikumus var piemērot vairumtirdzniecības bāzēm un noliktavām, kur uzglabā lielus pārtikas krājumus.
Jaunais likums noteiks zemnieku lauksaimniecības produktu normālos un liekos uzkrājumus 2004. gada 1.maijā, kā arī piemēros maksājumus par lauksaimniecības produktu liekajiem krājumiem.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri