Rīt, 10.novembrī, ir Mārtiņdiena. To gaidot, Alūksnes tautas namā šodien pulksten 10.00, 11.30 un 13.00 aicinātas skolēnu grupas.
Rīt, 10.novembrī, ir Mārtiņdiena. To gaidot, Alūksnes tautas namā šodien pulksten 10.00, 11.30 un 13.00 aicinātas skolēnu grupas.
“Foajē ir skatāma ķekatu masku izstāde. Maskas un tērpus gatavojuši Gaujienas pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” audzēkņi, vecāki un audzinātājas. Pie tautas nama bērnus sagaidīs Rudentiņš,” stāsta tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja Dace Bukša.
Tautas nama zālē visi varēs iepazīt un izjust Mārtiņdienas paražas un rotaļas. Šī ir Mārtiņa nedēļa. Šovakar ir Mārtiņa vakars, bet rīt – Mārtiņa jeb Buduļu diena. Tajā sāk iet masku gājienos, kas turpinās līdz Meteņiem. Latvieši Mārtiņus uztver kā zemkopju svētkus pēc ražas novākšanas. Mārtiņi dažos apvidos sakrīt ar apkūlībām, tādēļ īsti iederīgs tajos ir ražas daudzinājums. Mārtiņi bija viena no Zirgu dienām, kad stallī upurēja gaili.