(Sākums – 8.maija numurā)
Turpinām analizēt valsts amatpersonu gada ienākumu deklarācijas, publicējot vēl trīs Alūksnes novada domes deputātu un pašvaldības izpilddirektores, kā arī Apes novada domes deputātu ienākumus pirms nodokļu nomaksas. Salīdzinoši aplūkots 2014. un 2010.gads.
Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders (partija “Mūsu zeme”)
A.Melders ir Alūksnes novada domes deputāts kopš 2009.gada. 2010.gadā bija deklarējis, ka ir gan pašnodarbinātā persona, gan valdes loceklis Alūksnē reģistrētajā SIA “Egles čiekurs”, gan valdes loceklis Balvos reģistrētajos uzņēmumos “TC Alūksne” un “H 24”. Nopelnījis: Alūksnes novada domē – 7586 eiro, “H 24” – 4169 eiro, “Egles čiekurā” – 2845 eiro, bet ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības bijuši 4980 eiro. Aizdevumos izsniedzis 45 671 eiro.
2014.gadā kā jauni amati klāt nākuši projektu vadītājs SIA “AP Kaudzītes” Litenē, valdes loceklis sporta klubā “Malēnija”, biedrībā “Alūksne un novads – mūsu zeme”, Alūksnē reģistrētajā SIA “A.S.I.M.” (pieder 50 kapitāla daļas). Valdījumā ir automašīna “Lexus GS 300” (2003.g.), aizdevumos izsniedzis 55 671 eiro. Vislielākos ienākumus pērn guvis no saimnieciskās darbības un komercdarbības SIA “Rūpe” – 8390 eiro. “AP Kaudzītēs” nopelnījis 7071 eiro, Alūksnes novada domē – 5176 eiro, kā pašnodarbinātais – 1212 eiro.
Vislielākos jautājumus raisa SIA “Rūpe” nopelnītie 8390 eiro, kas nav maza summa no nodokļu maksātāju naudas – ne katrs alūksnietis pirms nodokļu nomaksas nopelna 700 eiro mēnesī. Uz jautājumu, kā gūti šādi ienākumi, A.Melders “Alūksnes Ziņām” norāda, ka viņa mikrouzņēmums veicis darbu, par ko saņemta samaksa. “Kārtoju dokumentāciju sešiem iepirkumiem par ūdenssaimniecības projektiem pagastos, tika sagatavotas 70 dokumentu mapes, lai “Rūpe” apgūtu trīs miljonus eiro. No šīs summas vēl tiek nomaksāts nodoklis. Tā nav kreisā nauda – godīgi nopelnīta. Arī citas pašvaldības komercsabiedrības un pati novada dome izmanto šāda veida pakalpojumus no citām firmām,” saka A.Melders. Skaidrojumu par šiem ienākumiem jautājām arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Arturam Dukulim. Viņš norāda – 2500 eiro par viena projekta vadību ir adekvāta summa, bet ne šādi noslēdzot līgumu. “Man personīgi nezinot, bijušais SIA “Rūpe” priekšnieks Valfrīds Vilks pērn jūlijā bija noslēdzis līgumu par sešu ūdenssaimniecības projektu vadību ar A.Melderu kā pašnodarbinātu personu. Kad to uzzināju, pērn rudenī līgums tika lauzts un V.Vilks atbrīvots no amata. Turklāt V.Vilks nevarēja pamatot, kādēļ šādu līgumu noslēdzis. “Rūpei” ir atļauts slēgt līgumus par šo projektu vadību, bet ar iestādēm, kam ir atbilstošas licences šādus projektus vadīt. Līgumi slēgti arī par projekta vadību līdz galarezultātam, paredzot atbildību, nevis palīdzēt tikai tā,” saka A.Dukulis.
Alūksnes novada domes deputāte Jana Zilkalne (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)
Kļūstot par deputāti 2013.gada jūnijā, J.Zilkalne deklarēja, ka ir valdes priekšsēdētāja Alūksnē reģistrētajā SIA “Izglītības un kultūras mantojuma Zelta vārti” (pieder 100 kapitāla daļas) un biedrībā “Citai atpūtai”, kā arī saimnieciskās darbības veicēja. Viņas īpašumā bija trīs dzīvokļi Alūksnē un zeme. Bija izsniegusi 36 852 eiro aizdevumu, parādsaistības bija 38 117 eiro. 2014.gadā ieņem tos pašus amatus. SIA “Izglītības un kultūras mantojuma Zelta vārti” darba algā nopelnījusi 4685 eiro (par 848 eiro vairāk nekā 2013.gadā), Alūksnes novada pašvaldībā 5084 eiro (par 2435 eiro vairāk nekā 2013.gadā), kā saimnieciskās darbības veicēja – 456 eiro, VSAA saņēmusi pabalstu 382 eiro. Ir 26 150 eiro parādsaistības, bet 22 564 eiro izsniegusi aizdevumos.
Alūksnes novada domes deputāts Mārtiņš Augstkalnietis (partija “Mūsu zeme”)
Par Alūksnes novada domes deputātu M.Augstkalnietis kļuva 2013.gada jūnijā. Togad Mālupes zemnieku saimniecībā “Dzirnavu 8” darba algā saņēma 2710 eiro, pašvaldībā – 2716 eiro. Par 2014.gadu deklarējis, ka ir piemājas saimniecības īpašnieks, zemnieku saimniecības “Kadiķi M.A.” īpašnieks, pārvaldnieks lauksaimniecības jautājumos Mālupes zemnieku saimniecībā “Dzirnavu 8”. Īpašumā ir 11 zemes gabali Mālupes un Malienas pagastos, 14 dažādas tehnikas vienības, motocikls “Husqvarna TE 450” (2014.g.) un automašīna “Mercedes Benz Sprinter 312” (1996.g.), 9000 eiro skaidras naudas uzkrājumi. No “Kadiķi M.A.” saņēmis dividendes 5163 eiro, Alūksnes novada domē darba algā saņēmis 5260 eiro (par 2544 eiro vairāk nekā 2013.gadā), “Dzirnavu 8” alga bijusi 3520 eiro (par 810 eiro vairāk nekā 2013.gadā).
Apes novada domes amatpersonu deklarācijās vērojams, ka vairākiem deputātiem pēdējo četru gadu laikā ienākumi pašvaldībā ir samazinājušies pretēji Alūksnes novadam, kur tie ir palielinājušies, bet arī Apes novada domē ir deputāti, kuriem pašvaldībā gūtie ienākumi palielinājušies. Secināms, ka Apes novada deputātiem un vadībai kopumā ir būtiski mazākas darba algas nekā Alūksnes novadā. Atšķirīgi ir arī tas, ka reti kuram Apes novada deputātam ir naudas uzkrājumi, nav vērojama arī tendence izsniegt apjomīgus aizdevumus.
Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju (“Mēs savam novadam”)
A.Harju arī 2010.gadā bija Apes novada domes priekšsēdētāja, padomes locekle Vidzemes plānošanas reģionā un Sabiedrības integrācijas fondā. Īpašumā bija mājīpašums Apē, lietošanā līzinga automašīna “Citroen C3” (2007.g.). Bijušas 6898 eiro parādsaistības. Darba algā Apes domē nopelnījusi 14 883 eiro, Alūksnes Lauku partnerībā – 287 eiro.
2014.gadā A.Harju bijusi arī eksāmenu komisijas locekle Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, zemes komisijas locekle Apes novada domē, valdes locekle Alūksnes un Apes novada fondā, īpašniece – likvidatore ar paraksta tiesībām Apes zemnieku saimniecībā “Jaunlāči”. Īpašumā ir pieci zemes gabali Apē, Apes un Trapenes pagastos, traktors “T25” un minētā automašīna. Darba algā Apes novada domē nopelnījusi par 263 eiro vairāk nekā pirms četriem gadiem – 15 146 eiro, no Lauku atbalsta dienesta saņēmusi 2145 eiro, pabalstu no VSAA – 325 eiro, 38 eiro no RPIVA.
Apes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Liberts (“Mēs savam novadam”)
J.Liberts arī 2010.gadā bija Apes novada domes priekšsēdētājas vietnieks. Toreiz deklarējis, ka īpašumā ir dzīvojamā māja un zeme Trapenes pagastā, automašīna “Mazda 626” (1998.g.). Darba algā Apes novada domē nopelnījis 12 889 eiro, Trapenes pagasta pārvaldē – 1711 eiro.
2014.gadā bijis arī zemes komisijas loceklis un iepirkumu komisijas loceklis Apes novada domē. Īpašumā ir zeme un divas būves Alūksnē, divas būves un četri zemes gabali Trapenes pagastā, kā arī jau minētā automašīna. Darba algā Apes novada domē nopelnījis par 166 eiro mazāk nekā pirms četriem gadiem – 12 723 eiro, saņēmis 9640 eiro mantojumu.
Apes novada domes deputāts Guntars Purakalns (“Mēs savam novadam”)
Arī 2010.gadā G.Purakalns bija Apes novada domes deputāts. Toreiz deklarējis, ka īpašumā ir četras transporta vienības: “Volvo V 70” (1997.g.), “Volvo V 70” (1999.g.), “Seat Inca” (1998.g.) un “MAZ 81144” (2000.g.). Vienīgie deklarētie ienākumi ir darba alga Apes novada domē – 2189 eiro.
2014.gadā deklarējis, ka ir īpašnieks Apes zemnieku saimniecībā “Vosukalni”, īpašumā ir zeme Apes pagastā, turpat ir arī zeme kopīpašumā. Īpašumā nu jau ir sešas transporta vienības – jau minētajām klāt nākušas “Volvo V 70” (2003.g.) un “Ford Maverick” (1994.g.). Joprojām vienīgie deklarētie ienākumi ir deputāta alga Apes novada domē – 1843 eiro, kas ir par 346 eiro mazāk nekā pirms četriem gadiem.
Apes novada domes deputāte Iluta Apine (“Mēs savam novadam”)
Pirmajā novada domes sasaukumā I.Apine nebija deputāte, deklarāciju iesniegusi kā Apes pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” vadītāja un metodiķe. Deklarējusi, ka īpašumā ir dzīvoklis Alūksnē, zeme un dzīvojamā māja Apē, kā arī divi zemes gabali Apes novadā, automašīna “Škoda Octavia” (2006.g.). Darba algā bērnudārzā nopelnījusi 8120 eiro, ienākumi no īpašuma pārdošanas SIA “Stingers Plus” bijuši 147 eiro, pabalsts no VSAA – 136 eiro.
2014.gadā īpašumā ir jau minētie īpašumi un automašīna. Darba algā Apes novada domē gan kā bērnudārza vadītāja, gan kā deputāte nopelnījusi 11 902 eiro, ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības SIA “Apiņi Agro” bijuši 1336 eiro, pabalsts no VSAA – 28 eiro.
Apes novada domes deputāts Ivars Kalniņš (“Mēs savam novadam”)
I.Kalniņš ir Apes novada domes deputāts jau otro sasaukumu un veica šos pienākumus arī 2010.gadā. Toreiz deklarējis, ka ir arī valdes priekšsēdētājs sporta klubā “Vireši” un SIA “Vireši” (39 kapitāla daļas), valdes loceklis Gulbenē reģistrētajā SIA “Rubīns 3” (pieder 25 kapitāla daļas) un Virešos reģistrētajā SIA “ZZK Agro”. Deklarējis 11 īpašumus – zemi, mežus, ēkas Virešos un Gaujienā. Īpašumā ir 13 transporta vienības, valdījumā – 2: automašīnas, traktortehnika, mikroautobuss. Skaidrā naudā – 3908 eiro, bezskaidrā – 4768 eiro. Parādsaistības – 39 398 eiro. Izsniedzis divus aizdevumus, kopā 44 834 eiro. Deklarējis garantētu kredītu SIA “ZZK Agro” par 81 103 eiro. Lielākie ienākumi bijuši Lauku atbalsta dienesta subsīdijas 41 961 eiro. Ienākumi no paša veiktās saimnieciskās darbības un komercdarbības bijuši 7576 eiro, darba alga SIA “Vireši” – 6429 eiro, Apes novada domē – 2297 eiro, ienākumi no saimnieciskās darbības AAS “Balva” – 426 eiro, alga “Rubīns 3” – 175 eiro, ienākums no īpašuma pārdošanas SIA “Stingers Plus” – 105 eiro.
2014.gadā deklarējis, ka papildus jau minētajiem amatiem ir arī valdes priekšsēdētājs Virešos reģistrētajā SIA “ZZK būve” (pieder 1 kapitāla daļa) un reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs. Īpašumā ir 25 zemes gabali – trīs Gaujienā, viens Grundzālē, pārējie Virešos. Īpašumā ir 37 dažādas tehnikas vienības. Skaidrā naudā – 1500 eiro, bezskaidrā – 3107 eiro. Ir 15 518 eiro parādsaistības. Arī pērn lielākie ienākumi bijuši no Lauku atbalsta dienesta – 12 089 eiro. Ienākumi no paša veiktās saimnieciskās darbības bijuši 6629 eiro, alga SIA “Vireši” – 6340 eiro, alga Apes novada domē – 1984 eiro, kas ir par 313 eiro mazāk nekā pirms četriem gadiem, alga SIA “Rubīns 3” – 233 eiro. Ienākumi no saimnieciskās darbības Gaujienas zemnieku saimniecībā “Lejas Rudzīši – Zvejnieki” – 10 eiro.
Apes novada domes deputāts Dzintars Raibekazs (“Vidusceļš”)
Pēc divu sasaukumu pārtraukuma par pašvaldības deputātu Dz.Raibekazs atkal kļuva 2013.gada jūnijā. Par 2013.gadu deklarējis, ka ir valdes priekšsēdētājs trīs Apē un pagastā reģistrētos uzņēmumos: “Grūbe – Hidro” (pieder 420 kapitāla daļas), “Ape TK” (pieder 66 kapitāla daļas) un “Apes koks”, kā arī valdes loceklis Apes mednieku klubā “Lūši”. Deklarējis 11 dažādus īpašumus: zemi, būves Apē, Apes pagastā un Veclaicenes pagastā, kā arī četras transporta vienības: automašīnu “Nissan Terrano” (1993.g.), pašizgatavotu piekabi (1993.g.), divus traktorus “JUMZ6KL” (1986.g.) un “T-16MG” (1991.g.). Deklarējis 25 611 eiro skaidras naudas uzkrājumu, 56 914 eiro apmērā veicis pārdevumu, izsniedzis divus aizdevumus, kam kopējā vērtība ir
73 967 eiro. Lielākie ienākumi bijuši no Aivo Līva par kapitāla daļām 56 914 eiro apmērā un dividendes no “Grūbe – Hidro” 15 651 eiro. No Lauku atbalsta dienesta saņēmis 11 745 eiro, ienākumi no saimnieciskās darbības SIA “Apiņi AGRO” bijuši 5206 eiro, saņēmis 4548 eiro pensiju. Darba algā “Apes koks” nopelnījis 3104 eiro, “Grūbe – Hidro” – 466 eiro, Apes novada domē – 1051 eiro.
Par 2014.gadu deklarējis, ka veic arī saimniecisko darbību kā Dzintars Raibekazs, ir valdes loceklis “Grūbe – Hidro”, Latvijas Vēžu un zivju audzētāju asociācijā un mednieku klubā “Lūši”. Deklarējis tos pašus 11 īpašumus un transporta vienības. Par 37 918 eiro palielinājis skaidras naudas uzkrājumus, kas pērn bijuši
63 529 eiro. Pārdevis kapitāla daļas 42 686 eiro vērtībā, 13 577 eiro aizdevis. Lielākie ienākumi pērn bijuši no Aivo Līva –
42 686 eiro par kapitāla daļu pārdošanu. 7318 eiro guvis no paša veiktās saimnieciskās darbības, 7604 eiro – no Lauku atbalsta dienesta, pensijā saņēmis 4668 eiro, 120 eiro guvis no metāllūžņu pārdošanas SIA “Stingers Vidzeme”, 52 eiro – no īpašuma pārdošanas Pārtikas un veterinārajam dienestam. Nopelnījis divas darba algas – 4871 eiro “Grūbe – Hidro” un 1792 eiro Apes novada domē, kas ir par 741 eiro vairāk nekā pirms gada.
Apes novada domes deputāts Andris Rubins (Gaujiena)
A.Rubins 2010.gadā valsts amatpersonas deklarāciju iesniedzis kā mežziņa vietnieks Valsts meža dienestā. Deklarējis, ka ir arī Gaujienas pagasta zemnieku saimniecības “Bebri” īpašnieks (pieder viena kapitāla daļa), valdes priekšsēdētājs Gaujienā reģistrētajā SIA “Delta AB” (pieder 100 kapitāla daļas), revidents Virešu mednieku biedrībā “Pelēči for” un Apes novada domes vides komisijas loceklis. Īpašumā bija zeme un mežs Apes novadā, automašīna “Volkswagen Passat” (1995.g.). Darba algā Valsts meža dienestā nopelnījis 7610 eiro, “Delta AB” – 512 eiro, Apes novada domē – 190 eiro.
Par Apes novada domes deputātu kļuva 2013.gada jūnijā. Par 2014.gadu deklarējis, ka ir arī Apes novada medību koordinācijas komisijas priekšsēdētājs, ieņem arī jau 2010.gadā nosauktos amatus. Īpašumā ir trīs zemes gabali Gaujienas pagastā, jau minētā automašīna, skaidrā naudā uzkrājis 8000 eiro. Vislielākie ienākumi pērn gūti no kokmateriālu pārdošanas SIA “Mežvalde AD” –
36 041 eiro. Valsts meža dienestā darba algā nopelnījis 9126 eiro, Apes novada domē – 2939 eiro. Ienākumi no paša veiktās saimnieciskās darbības un komercdarbības bijuši 1600 eiro, alga SIA “Delta AB” – 330 eiro, no akciju sabiedrības “Latvenergo” guvis 39 eiro.
Apes novada domes deputāts Aivars Maltavnieks (“Novadnieki”)
A.Maltavnieks ir Apes novada domes deputāts jau otro sasaukumu – kopš 2009.gada. Par 2010.gadu deklarējis, ka īpašumā ir dzīvojamā māja ar saimniecības ēkām Apes novadā un četras transporta vienības: automašīnas “Mazda MPV” (2004.g.), “VW T4” (1992.g.), “VW Passat” (1981.g.) un traktors “T-40” (1980.g.). Deklarējis 30 294 eiro parādsaistības. Kā Trapenes pamatskolas direktors nopelnījis
10 956 eiro, ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības Trapenes zemnieku saimniecībā “Lapsukalns” – 2393 eiro, deputāta alga bijusi 2258 eiro, ienākumi no īpašuma pārdošanas SIA “Stingers plus” – 758 eiro, stipendija no Alūksnes novada pašvaldības – 426 eiro, alga Alūksnes Lauku partnerībā – 287 eiro.
2014.gadā deklarējis, ka ir arī skolotājs Gaujienas internātpamatskolā un Trapenes zemnieku saimniecības “Lapsukalns” īpašnieks. Īpašumā ir zeme Trapenē. Īpašumā ir arī mopēds “Simson S51” (1986.g.). Parādsaistības samazinājis līdz 24 041 eiro. Vislielākais atalgojums bijis Apes novada pašvaldībā gan kā skolas direktoram, gan deputātam – kopā 14 312 eiro. Ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības “Lapsukalnā” bijuši 2818 eiro. Alga Gaujienas internātpamatskolā – 2164 eiro, ienākumi no saimnieciskās darbības SIA “Privātbūve” – 1009 eiro, saņēmis apdrošināšanas atlīdzību “SEB dzīvības apdrošināšana” – 631 eiro, VSAA pabalstu – 283 eiro.
Apes novada domes deputāts Guntis Zariņš (“Mēs savam novadam”)
Arī G.Zariņš ir Apes novada domes deputāts kopš 2009.gada. 2010.gadā deklarējis, ka ir Trapenē reģistrētā SIA “Baf Plus” valdes loceklis (pieder 700 kapitāla daļas). Īpašumā bija zeme, mežs, ēkas Trapenes pagastā, 100 kapitāla daļas Trapenes pagasta zemnieku saimniecībā “Vierni”. Īpašumā ir trīs automašīnas: “Mazda Xedoss 6” (1994.g.), “MAZ 500” (1976.g.) un “GAZ 53B” (1983.g.) un divi traktori: “MTZ80L” (1984.g.) un “JUMZ 6KL” (1988.g.). Lielākie ienākumi bijuši darba alga Apes novada domē – 2253 eiro, alga “Baf Plus” – 1546 eiro, ienākums no īpašuma pārdošanas SIA “Stingers Vidzeme” – 974 eiro.
2014.gadā ieņem jau minētos amatus. Īpašumā ir divi zemes gabali Trapenē. Īpašumā ir septiņas transporta vienības: bez jau minētajām arī “GAZ SAZ 3507” (1983.g.), “Opel Omega” (1987.g.), traktora piekabe. Joprojām lielākie ienākumi ir alga Apes novada domē – 2505 eiro, kas ir par 252 eiro vairāk nekā pirms četriem gadiem. Alga “Baf plus” bijusi 1846 eiro, kas ir par 300 eiro vairāk nekā pirms četriem gadiem.
(Turpinājums – nākamajā numurā)