Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 3.43 m/s, D-DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Aldis Drēģeris kļūst par laucinieku

Jau divas nedēļas populārais mūziķis Aldis Drēģeris pārvācies uz pastāvīgu dzīvi laukos Madonas rajonā Praulienas pagasta “Zosupēs”.

Jau divas nedēļas populārais mūziķis Aldis Drēģeris pārvācies uz pastāvīgu dzīvi laukos Madonas rajonā Praulienas pagasta “Zosupēs”. Viņš atzīst, ka dzīve kļuvusi harmoniskāka.
“Nekad neesmu tik agri cēlies un tik vēlu gājis gulēt. Un nekad neesmu tik daudz fiziski strādājis, bet man tas patīk, un ne mirkli neesmu neko nenožēlojis,” uzsver Aldis. Doma kļūt par laucinieku viņā nobriedusi pamazām. “Darbs man ir skaļš, trokšņa daudz, un bija pienācis kritisks brīdis, ka Rīgā vairs nespēju strādāt,” savas izjūtas komentē Aldis.
Uz veikalu ies tikai pēc maizes
Vidzeme Aldim vienmēr bijusi sirdij tuva, jo Alūksne ir viņa mammas dzimtā puse. Līdz skolas vecumam arī viņš dzīvojis Alūksnē.
“Bet tajos īpašumos nebija iespējas šobrīd ko uzsākt, jo mājas tur vairs nav. Savukārt Madonas rajonā dzīvo mani radi, un tāpēc izvēle krita uz šejieni,” skaidro Aldis. Tad nejauši izlasīts sludinājums internetā par mājas pārdošanu Praulienā, un šaubu vairs nebijis. Turklāt māja atrodas vienreizējā vietā. Aldis spriež – kā Dieva ausī, meža ielokā, visapkārt miers un klusums. Netālu no mājām – ezeriņš, garām tek Aiviekste, īsta makšķernieku paradīze.
“Kopā man te ir 26 hektāri apsaimniekojamās platības, no tiem 16 – mežs. Var arī medīt, bet es kā humānists esmu pret šaudīšanos, drīzāk izveidošu zvēru barotavas,” stāsta Aldis. Tā kā māja vienmēr bijusi apdzīvota, tad nekāds milzīgs eiroremonts neesot vajadzīgs. Mājas atjaunošana jau uzsākta, izmantojot materiālus no pašu meža.
Aldis plāno arī nodarboties ar lopkopību, sivēni jau esot aizrunāti. “Grēks būtu tik labu kūti turēt tukšu,” bilst Aldis. Un kas gan būtu saimniecība bez zirgiem, vienkārši pašu priekam? “Gribu izveidot īstu naturālo saimniecību, kur visu ražotu paši, bet uz veikalu ietu tikai pēc maizes,” uzsver mūziķis.
Rīgā kā trakomājā
Alda sieva pamazām aprodot ar domu kļūt par laucinieci. Tas Leldei kā rūdītai pilsētniecei neesot vienkārši. Dzīvesbiedri esot raduši kompromisu. Rīgas dzīvoklis tiks pārdots un tā vietā iegādāta dzīvojamā platība Madonā.
“Sieva ar bērniem tad vairāk dzīvos pa Madonu, jo tā īsti norobežoties lauku vidē viņai nav pa prātam,” atzīst Aldis Turklāt arī meitai Aijai, kura nākamgad mācīsies 8.klasē, būs vieglāk nokļūt skolā. Alda jaunākajam bērnam Edgaram augustā apritēs pieci gadi. Aldis cer, ka mājinieki ar lauku dzīvi visai drīz būs apraduši.
“Esmu nodzīvojis laukos tikai divas nedēļas, bet Rīgā jau jūtos kā trakomājā,” saka Aldis. Īpašas zināšanas lauku darbos mūziķim neesot, bet vietējie cilvēki esot izpalīdzīgi, un kopīgiem spēkiem sastādīti kartupeļi, “būdā ielikti tomāti un gurķi”. Kopumā lielākie pavasara lauku darbi jau paveikti. Viennozīmīgi, saimniecībai vajadzīgs pārvaldnieks, un pretendents jau esot atrasts.
Alus reklāmas lokomotīve
Taču arī mūziķa radoša darbība neesot apsīkusi. Top kopīgas ieceres ar Cesvaines klubu “Grifs” un Madonas radio. Perspektīvā tas varētu būt kas līdzīgs raidījumam savulaik Latvijas Radio “Alda Drēģera zivju diena”. Iecerēti arī koncerti.
Agrāk no Rīgas bijis sarežģīti atkļūt ar visu aparatūru uz šo pusi, tāpēc tagad ir iespēja uzspēlēt ne tikai Madonā, bet arī kaimiņu rajonos. Mūziķis sola, ka būs arī tradicionālie alus svētki kopā ar akciju sabiedrību “Kimmels Rīga”, kas ražo alu ar Alda Drēģera vārdu.
Jau piecus gadus ilga ir Alda sadarbība ar “Kimmels Rīga”. “Biju viens no pirmajiem mūziķiem, kas izdomājis ar savu vārdu popularizēt Latvijā ražotus produktus, turklāt raudzījos, lai saimnieki arī būtu vietējie, nevis norvēģi vai zviedri,” atceras Aldis. Toreiz gan kompānija saukusies “Rīgas alus”.
Pārsvarā “Kimmels Rīga” alus tiekot realizēts lauku rajonos, un, tā kā Alda mūzika arī ir orientēta uz šādu auditoriju, uzņēmuma vadība piekritusi sadarboties.
“Viņi piekrita izmantot manu vārdu un realizācija tiešām palielinājās, turklāt krietni. Iespējams, ka pirka vārda pēc, bet sliktai produkcija es savu vārdu arī nedotu,” saka Aldis.
Nākamais projekts mūziķim jau top ar firmu “Vetta”. Visai drīz veikalu plauktos varēs ieraudzīt “Drēģera sūro degvīnu medniekiem un makšķerniekiem”. Jaunā alkohola moto: degvīns ar mazuma piegaršu.
Mūziķim ir pašam sava reklāmas aģentūra, taču ne tradicionālajā izpratnē. “Es izmantoju pats sevi un sadarbojos ne tikai ar alus vai alkohola ražotājiem. Manai aģentūra nav bāzes, ne ofisa. Esmu mobils, iztieku ar mašīnu un telefonu, bet firmas dati atrodas vienā kompjūterā,” skaidro Aldis. Enerģijas un sparīguma mūziķim netrūkst.
“Neesmu no ņaudētājiem. Protams, tikai ar muzicēšanu nevar iztikt, tādēļ jādomā par papildu peļņas iespējām.,” spriež Aldis.
Ar vienu kāju “koka kastē”
Lai arī Aldis reklamē “Kimmels Rīga” alu, pats jau kādu laiku ir kļuvis par atturībnieku. “Mūziķi visi dzer. Neesmu vēl redzējis tādu, kas nedzer. Pēc pieciem gadiem iestājas lūzums. Viena daļa nodzeras līdz galam, bet otra pārstāj dzert vispār,” komentē Aldis. Viņam bijusi izvēle dzīvot vai dzert, jo “ar vienu kāju bijis iekāpis jau “koka kastē”.
“Interesanti, ka Andris Skuja, kad sāku strādāt savulaik populārajā “Mednieku bārā”, dzēra šausmīgi un pēkšņi atmeta. Viņš kļuva pilnīgi citādāks. Likās pārgudrs, ar viņu bija tik grūti kontaktēties, jo uzskati bija pilnīgi manījušies. Tikai tagad es viņu saprotu,” atzīst Aldis.
Viņam no alkohola plūdiem palīdzējuši izkļūt cilvēki, kas ievirzījuši Aldi uz pareizā ceļa. “Mans svars bija 180 kilogrami, biju uzblīdis un uzpūties no dzeršanas. Principā mani izvilka tautas medicīna, Svētie Raksti un es pats,” apgalvo Aldis. Tradicionālo medicīnu viņš neatzīst un iesaka ikvienam atturēties no ķīmiskas un ķirurģiskas iejaukšanās organismā.
“Cilvēks spēj sevi ārstēt pats, to esmu uz savas ādas izjutis. Jebkura slimība ir ārstējama. Kaites mēs iegūstam no nepareizas pārliecības,” uzskata Aldis. Ja kāds apgalvo, ka nevar atmest dzeršanu un smēķēšanu, tas Aldim izraisot smaidu. “Lielākoties visi netikumi rodas aiz bezdarbības, un tas noteikti attiecināms uz dzeršanu un smēķēšanu,” uzsver Aldis un novēl pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri