Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vairāki simti dziedātāju Saulgriežos skandēs Gadsimta garāko līgodziesmu

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs „Gadsimta garāko līgodziesmu”, ko jau septīto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un citām valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 6. līdz 20. jūnijam līgošanas procesu ievada raidījumu cikls „Ielīgošana”, kā laikā notiek sazināšanās ar „Gadsimta garākās līgodziesmas” dalībniekiem, kā arī izklāstīti latviskie līgošanas rituāli un tradīcijas. Raidījumi Latvijas Radio 2 ēterā skan katru darba dienu plkst.17.10.

Līgo dziesma no saules lēkta līdz pat saules rietam ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Matīšu, Jērcēnu, Barkavas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Iecavas, Tērvetes, Brocēnu, Liepājas, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jaunpils un Jaunmārupes korus un folkloras ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Luksemburgā un Dānijā.

Par katru kolektīvu plašāka informācija būs aplūkojama arī Latvijas Radio 2 mājaslapā, kur pieejama īpaša karte ar līgodziesmas skanēšanas vietām un dziedātājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„„Gadsimta garākā līgodziesma” ir kļuvusi par neatņemamu Latvijas Radio 2 tradīciju, ko katru gadu gaida folkloras kopu un koru dalībnieki visā Latvijā. Mums ir liels prieks, ka šogad mums piepulcējušies arī jauni dalībnieki, tai skaitā, Dānijas latviešu koris „Rietumvējš”. Tas vēlreiz apliecina to, ka Līgo tradīcijas ir svarīgas arī tiem latviešiem, kas dzīvo ārpus Latvijas,” stāsta Latvijas Radio 2 galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

21. jūnijā „Gadsimta garākās līgodziesmas” norise sāksies saullēktā plkst.4.29, kad rīta agrumā LR2 tiešraidē uzlecošo sauli sveiks dziesminieks Kārlis Kazāks un koklētāja Laima Jansone. Turpinājumā līgodziesma vīsies cauri visai Latvijai un paviesosies pie Eiropas latviešiem, ik pusstundu vai stundu uzkavēdamās katrā nākamajā vietā un 5-7 minūtes skanot tiešraidē Latvijas Radio 2 ēterā.


Vēlā vakara stundā „Gadsimta garākā līgodziesma” atgriezīsies pašā Rīgas sirdī, kur Latvijas Radio 1. studijā gada garākās dienas saulrietu ar skanīgu koncertu no plkst. 22.00 līdz plkst. 22.22 LR2 tiešraidē sagaidīs jauktais koris „Pa Saulei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Dienas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2 ēterā, mājaslapā un sociālajos tīklos, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.