Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules elpa Fītinghofu vasaras rezidencē/ Daba runā uz cilvēku

Alūksnes Muižas parsk/ foto: Māris Šļivka

Noslēdzoties Klavieru un Ērģeļu istabu restaurācijas darbiem Alūksnes Jaunajā pilī, Alūksnes muzejs piektdien, 30. jūlijā, aicina alūksniešus un pilsētas viesus uz mūzikas salonu un multimediālās ekspozīcijas “Helēnas dziedājums” atklāšanu Alūksnes Jaunajā pilī un maģisku sajūtu ceļojumu muižas parkā “Daba runā uz cilvēku.” Pasākumu laikā apmeklētājiem caur mūsdienīgu vēstures interpretācijas prizmu būs iespēja piedalīties Fītinghofu dzimtas atstātā mantojuma sajūtu restaurācijā, informē Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darbā ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Baldiņa informē, ka iluzori gleznojumi, okera ierāmējums, melnas durvis, gleznojumi ar grifiem – šīs detaļas, kas atklājušās Alūksnes Jaunās pils Klavieru un Ērģeļu istabu restaurācijas darbu laikā, pastiprina jau iepriekš izteiktos vēsturnieku secinājumus, ka barons Aleksandrs fon Fītinghofs bijis progresīvs un realizējis oriģinālas un pārdrošas idejas gan pils iekštelpās, gan muižas parkā.

Ja vēstures liecības pilī slēpj pārkrāsojumu kārtas, kuras kaut daļēji iespējams atsegt un atjaunot, tad vēsturiskās muižas parka sajūtas mūsdienās atliek vien iztēloties. Tāpēc arī mēs devām vaļu iztēlei un iedzīvinājām mūsdienu sajūtu par Fītinghofa dzimtas atstātajām pēdām parkā, iztēlojoties ceļojumos piedzīvoto zvaigžņu lietu, brīnumainas gaismu laternas, tējas dzeršanas ceremoniju, mākslu un mūziku brīvā dabā,” stāsta Alūksnes muzeja vadītāja Diāna Pelaka.

Fragments no restaurētās klavieru istabas/ foto: Alūksnes muzejs

Pasākuma aktivitātes norisināsies gan Alūksnes Jaunajā pilī, gan Muižas parkā. Plkst. 17:00 pilī notiks restaurēto mūzikas salonu – Klavieru un Ērģeļu istabu atklāšana (ar ielūgumiem), bet no plkst. 19:00 līdz 23:00 sajust pasaules elpu Fītinghofu vasaras rezidencē, vērot restaurētos iluzoros sienu gleznojumus, baudīt interaktivitāti “Leģendas stāsts” un multimediālo ekspozīciju “Helēnas dziedājums”, kurā skanēs dzejproza oriģinālmūzikas pavadījumā, varēs ikviens apmeklētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt sajūtu ceļojums “Daba runā uz cilvēku” sāksies plkst. 14:00, kad apmeklētāji tiek aicināti uz skicēšanas kvestu Muižas parkā. Tā laikā gan amatieriem, gan profesionāļiem būs iespēja vērot un skicēt dabas ainavas, augus, kokus un mazās arhitektūras formas, kā arī darboties ar dažādiem materiāliem – grafītu, ogli, pasteli un marķieri.

No plkst. 18:00 Aleksandra paviljonā apmeklētāji gaidīti uz tējas baudīšanu kopā ar ārstniecības augu un tējošanas tradīciju pazinēju Līgu Reiteri. Tējas dzeršanas tradīcijas dažādās pasaules valstīs ir atšķirīgas, tāpēc iepazīsim tās un izbaudīsim garšu nianses. Lai paspilgtinātu aristokrātisko sajūtu, apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu mīļāko porcelāna tasīti.

Plkst. 18:30 pie Putnu paviljona muzikāls ceļojums ar Sniedzi Kaņepi (balss), Arti Gāgu (saksofons), Pēteri Ozoliņu (čells) un Māri Žagaru (klavieres), kuri atskaņos latviešu un ārzemju klasisko mūziku un Andras Ugāres (dzejproza) un Arta Gāgas (oriģinālmūzika) jaundarbu “Helēnas dziedājums”, kas veltīts Marienburgas pēdējai baronesei Helēnai un turpmāk tiks atskaņots multimediālajā ekspozīcijā Alūksnes Jaunās pils restaurētajā Klavieru istabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar tumsas iestāšanos, sākot no Pētera Bukas ielas, metot loku ap Fītinghofa ielu, iemirdzēsies gaismas taka, kurā ikvienam parka apmeklētājam būs iespēja baudīt maģisku gaismas un dabas saspēli, vērot zvaigžņu lietu, kā arī piedzīvot brīnumainu lielformāta gaismas laternu atspīdumus.

Plkst. 23:00 Sirds dīķī uzplauks ebru mākslas performances mākslinieces Andas Kolosovas vadībā. Zīmējumi projicēsies ūdens ekrānā, radot nebijušu sintēzi starp dabu, cilvēku un mūsdienu tehnoloģijām. Ūdens ziedēšana līdzināsies sirreālam ceļojumam, kurš jāpiedzīvo ikvienam.

Sajūtu ceļojumā dienas gaitā pie Alūksnes Jaunās pils muzicēs E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un viņu draugi no kaimiņu novadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.