Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mājas kafejnīcu dienām pieteikts arī Alūksnes novads

Lauku tūrisma asociācija aicina vietējos koordinātorus pieteikt sava reģiona dalību Mājas kafejnīcu dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp galamērķiem, kas šobrīd jau izteikuši vēlmi piedalīties ir arī Alūksnes novads, kura koordinators ir Alūksnes tūrisma un informācijas centrs. Māju kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”.

Katra galamērķa koordinatoru var aizpildīt PIETEIKUMA ANKETU līdz 2021. gada 31. martam.

Kā vēstīts mājaslapā celotajs.lv – mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā šādas mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni.
Mājas kafejnīcu dienas iepriekšējos gadus guva lielu atsaucību, un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi, tāpēc šogad šādas Mājas kafejnīcu dienas nolemts organizēt visā Latvijā.

Kas ir Mājas kafejnīcu dienas? 
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots un ir vērsts uz kopienas sadarbību. Katra saimniecība prezentē savas mājas – kafejnīcas nosaukumu un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plāšāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīcu dienām nepieciešams konkrētās teritorijas koordinātors – piemēram: vietējais tūrisma informācijas centrs; biedrība, kas darbojas konkrētajā teritorijā; nacionālā parka administristrācija u.c. 

Galamērķis / teritorija
Teritoriju, kādā notiks jūsu Māju kafejnīcu dienas, nosaka pats koordinators
 – piemēram, tas var būt pagasts vai novads, iespējama apvienošanās ar blakus novadu vai vairākiem novadiem; nacionālā parka teritorija, kultūrtelpa – piem., Lībiešu krasts un Suitu novads.

Norises laiks
Arī norises laiku katrs galamērķis nosaka pats, mūsu ieteikums ir organizēt šajos mēnešos – jūlijs, augusts, septembris, oktobris -, kad ienākusies raža, un tādējādi arī pagarinot aktīvo tūrisma sezonu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koordinatora pienākumi:

  • definēt “savu” galamērķi;
  • noteikt pasākuma datumus;
  • informēt un apzināt savas teritorijas potenciālos dalībniekus – koordinators arī apkopo dalībnieku kontaktus, piedāvājumu un nosūta “Lauku ceļotājam” ievietošanai mājas lapā pēc “Lauku ceļotāja” sagatavota parauga;
  • uzturēt komunikāciju starp sava galamērķa dalībniekiem un “Lauku ceļotāju”;
  • reklamēt pasākumu savu iespēju robežās, piem., veidot mārketinga materiālus par savu galamērķi, veikt sociālo tīklu aktivitātes, sagatavot preses ziņas u.c

Kas var piedalīties?
Aicināti piedalīties gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).

“Lauku ceļotājs” ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993. gadā un šobrīd apvieno ~330 biedrus – lauku tūrisma uzņēmējus visā Latvijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.