Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iespēja apmeklēt unikālu starptautisku tiešsaistes vides izstādi “Plastmasa, kurā dzīvojam/kuru atstājam”

Ekrānšāviņš no liveinleaving.eu

Laikā, kad dzīvojam mērenas sociālās distancēšanās gaisotnē un jebkura publiska pasākuma apmeklēšana ir jāpārdomā vairākkārtīgi, “Zaļā josta” piedāvā veselībai drošu, videi draudzīgu un unikālu iespēju – apmeklēt izglītojošu un iedvesmojošu daudzdisciplināru izstādi par vides tēmu “Plastmasa, kurā dzīvojam / kuru atstājam”. Izstāde bez maksas skatāma tiešsaistē vietnē https://liveinleaving.eu/. “Alūksniešiem.lv” vēsta SIA “Zaļā josta” projektu direktore Aija Caune.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par izstādes tapšanas ideju stāsta “Zaļā josta” projekta vadītāja Aija Caune: “Galvenā ideja bija izveidot izstādi par plastmasas piesārņojuma problēmu, tās cēloņiem un risinājumiem, mākslinieku un vides profesionāļu veidotā kopdarbā, izveidojot to mājaslapas veidā. Izstāde tapa šajā vasarā, laikā, kad dzīvojām ne tikai vides piesārņojuma, bet arī Covid-19 vīrusa radītā veselības apdraudējuma ēnā, tādēļ izvēlējāmies tādu izpausmes formu, kas cilvēkus neapdraudētu, bet ļautu distancēti pārdomāt izstādē akcentēto tēmu.”

Izstādes mērķis ir veicināt pārdomas par piesārņojuma problemātiku un sniedz ieteikumus, ko varam darīt, lai atstātu aiz sevis tīru vidi mūsu bērniem. Izstāde vēsta, kāda ir pasaule, kurā dzīvojam, un tā, kuru mēs aiz sevis atstājam. Organizatori uzdeva šo jautājumu ne tikai, lai palielinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu mūsdienās, bet arī, lai pārdomātu sabiedrības dzīvesveidu plastmasas pasaulē. Izstādē piedalās mākslinieki un vides aktīvisti no vairākām valstīm, apspriežot plastmasas patēriņa problēmu un sniedzot plašāku izpratni, izmantojot daudzdisciplīnu pieeju. Sadaļā “Art (Māksla)” aplūkojami mākslas vides projekti, sadaļā “Talk (Saruna)” iespējams noskatīties vides entuziastu sarunu par plastmasas piesārņojumu, savukārt sadaļā “Workshop (Darbnīca)” sniegta ideja, kā par plastmasas piesārņojuma mazināšanu runāt un darboties kopā ar bērniem.

“Šo izstāde var apmeklēt jebkurš, neizejot no mājas, nepērkot izstādes vai autobusa biļeti, tādējādi neatstājot ekoloģisko nospiedumu un neapdraudot savu un citu veselību. Arī izstādes formas izvēle un ideja nav nejauša” piebilst A. Caune. “Kāpēc tiešsaistes mājaslapa?” – “Mājaslapa izvēlēta pateicoties tās globālai pieejamībai, ērtai mijiedarbībai un maksimālai materiālu un dabas resursu taupīšanai – mēs domājām arī par to, ko atstāsim pēc izstādes.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde tapusi starptautiska projekta “Plastic Free Ocean” (vairāk par projektu – www.ccb.se/plastic-free-ocean ) ietvaros, kurā “Zaļā josta” piedalījās kā partnere. Ņemot vērā projekta starptautisko gaisotni, un, lai uzrunātu plašāku auditoriju, izstāde veidota angļu valodā, bet video sižeti ierunāti krievu valodā ar angļu subtitriem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.