Pavasaris Alūksnes Novada fondā tiks sagaidīts ar jauna projektu konkursa rīkošanu, kā arī organizācijas valdes un padomes locekļu vēlēšanām.
Alūksnes Novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece informē, ka gaidāmais projektu konkurss būs jau septītais pēc kārtas, kas tiks rīkots sadarbībā ar ilggadējo partneri Latvijas Hipotēku un zemes banku. Projektu konkursa nolikums būs pieejams un iesniegumu pieņemšana sāksies tikai pēc sadarbības līguma parakstīšanas marta vidū, bet mēnesi vēlāk plānota valdes un padomes sastāva pārvēlēšana, uz ko aicināts tiek ikviens interesents, kurš vēlētos darboties labdarības jomā, pievienojoties Alūksnes Novada fonda komandai.
Tiesa, šobrīd galvenā aktualitāte ir nupat uzsāktā projekta „Alūksnes rajona iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana” īstenošana. Dz.Zvejniece norāda, ka projekts pērn iesniegts Sabiedrības integrācijas fondā, kur no 61 projekta atbalstīti vien septiņi. Starp šiem septiņiem ir arī Alūksnes Novada fonda sagatavotais projekts, kas ieguvis 24 493,30 eiro lielu finansējumu. „Tas nozīmē, ka turpmākos divus gadus fondam būs administratīvie izdevumi – apmaksāts projektu vadītājs, grāmatvedis un vēl viens cilvēks, kurš turpinās darbu pie pašiem savas mājas lapas izveides,” skaidro Dz.Zvejniece.
Lai gan projektam nepieciešams līdzfinansējums piecu procentu apmērā no visas summas, Alūksnes Novada fonda valdes priekšsēdētāja cer, ka šos līdzekļus varēs iegūt ar ziedojumu starpniecību, uzsverot, ka, pateicoties šim projektam, fondam beidzot būs pastāvīgi darbinieki, kas ļaus turpināt strādāt jau citā kvalitātē.