Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē šogad pieci ugunsgrēki automašīnās

Foto: VUGD

Ikdienā plašsaziņas līdzekļos plašāk izskan informācija par ugunsgrēkiem mājokļos, sabiedriskās ēkās un dažādos uzņēmumos, tomēr neskaitot šos izsaukumus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji arī gandrīz katru dienu dodas dzēst degošus transportlīdzekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa no tiem ir vieglās automašīnas, bet nereti aizdegas arī kravas transports, savukārt vasaras sezonā – traktortehnika un kombaini. Šie gadījumi ir atšķirīgi – no pāris kvadrātcentimetru lielas gruzdēšanas vados līdz atklātai liesmai visa transportlīdzekļa platībā.

Vidzemē – 30 gadījumi

VUGD piedalās to ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanā, kuros ir nepieciešams atbrīvot iespiestus cilvēkus, no automašīnas ir notikusi vielas noplūde, automašīna rada potenciālu bīstamību cilvēkiem, citiem objektiem, satiksmei vai apkārtējai videi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vidzemē šogad līdz šim brīdim bijuši jau vairāk nekā 30 izsaukumi, kur deguši  auto, vairāk nekā 55 izsaukumi, kur bijusi nepieciešama VUGD palīdzība ceļa braucamās daļas sakārtošanai, kā arī 27 izsaukumi uz ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši /automašīnās iesprostoti cilvēki,” stāsta VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā.

Aizdedzies arī traktors

Alūksnē šogad ir bijuši pieci izsaukumi, kur automašīnā bija izcēlies ugunsgrēks. “Visi šie izsaukumi bija ar nelielu degšanas platību – dega traktors 0,2 kvadrātmetru platībā, vieglā automašīna 0,5 m2 platībā, auto apšuvums un elektrības vadi 0,5 m2 platībā, vieglās automašīnas panelis 0,1 m2 platībā, kā arī kravas automašīnas bremzes. Trīs no šiem ugunsgrēkiem tika likvidēti jau pirms VUGD ierašanās,” informē S. Vējiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biežākie iemesli

Biežākie  iespējamie iemesli tam, ka transportlīdzekļos izceļas ugunsgrēks:

  • problēmas transportlīdzekļa elektronikā, kā rezultātā rodas īssavienojums. Tā cēloņi ir dažādi – piemēram, nodilusi izolācija, sakusuši vadi, jo ar maksimālo noslodzi ilgstoši darbināta apkures sistēma u.c.;
  • nekvalitatīvi veikts transportlīdzekļa remonts;
  • neuzmanīga apiešanās ar uguni, piemēram, smēķēšana transportlīdzeklī;
  • ļaunprātīga dedzināšana.

Jābūt ugunsdzēsības aparātiem

Normatīvie akti nosaka: transportlīdzekļi ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātiem, piemēram, vieglās automašīnas jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātiem, kuru dzēstspējas klase ir vismaz 5A 21B vai augstāka. Reizi gadā īpašniekam ir jāveic ugunsdzēsības aparāta vizuāla apskate, bet pēc ražotāja noteiktā garantijas termiņa beigām sertificētā apkopes punktā – ugunsdzēsības aparāta tehniskā apkope.

Nevis fotografēt, bet zvanīt 112

Ugunsdzēsēji glābēji nereti novēro, ka aculiecinieki aktīvi filmē un fotografē notiekošo, bet nezvana uz 112. Šādas rīcības sekas visbiežāk ir pilnībā nodedzis transportlīdzeklis un lieli zaudējumi tā īpašniekam. VUGD atgādina – ja redzat, ka dūmo vai deg automašīna, vispirms parūpējieties, lai no tās būtu evakuējušies visi cilvēki, tad zvaniet uz 112 un tikai pēc tam, izvērtējot situāciju, uzsāciet dzēšanas darbus ar ugunsdzēsības aparātu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.