Valsts policijas vadība gan uzsver pārmaiņas attiecas tikai uz pašu novecojušo pārvaldes darba organizāciju, nemazinot ne policistu skaitu, nedz iedzīvotājiem ierasto policijas struktūrvienību atrašanās vietas. Mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus.
Vairāk intervijā stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko.
- Kādēļ bija nepieciešama kārtējā reforma un kāds bija ceļš uz to?
Reforma jeb restrukturizācija bija paredzēta jau 2018. gadā, bet saistībā ar kovida pandēmiju un citām krīzēm realizācija ieilga un notiek pašlaik. Tas nav tikai tāpēc, ka Valsts policija ir nocietusies pēc reformām. 2018. gadā starptautiskas reformu atbalsta programmas ietvarā eksperti vērtēja Latvijas valsts policijas efektivitāti un secinājumi bija šādi: Latvijā policija ir skaitliski liela institūcija, bet saistībā ar to, ka joprojām strādā padomju laika struktūrā, tā ir mazefektīva un ar strukturālām izmaiņām nepieciešams šo efektivitāti uzlabot. Tā arī ir, piemēram, kārtības policijas struktūra līdz šim bija ļoti līdzīga padomju laikā izveidotajai – ar iecirkņa inspektoru dienestu, nepilngadīgo lielu inspekciju, tautā “mīlēto” ceļu policiju un tamlīdzīgi.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:
"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.
Reklāma